Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Rozwój dziecka – jakie zabawki najlepiej kupić?

Każda mama pragnie dać swojej pociesze wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie dlatego z wielką uwagą kupowane są zabawki. Niezależnie od tego, jakie zabawki dla pociechy planujemy kupić, zawsze trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby były one adekwatne do jego wieku i możliwości rozwojowych. Tylko wtedy jest szansa na to, że dziecko zabawką będzie się chętnie bawić, a ona sama będzie stymulować jego rozwój.


klocki drewniane
Na podstawie: pixabay.com
Ogromnym hitem są od jakiegoś czasu drewniane zabawki dla dzieci. Świetnie wpasowują się one w trend powrotu do tego, co związane z naturą oraz podążania za za tym, co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są na pewno rewelacyjnym wyjściem, jeżeli nie chcemy bombardować dziecka ogromem bodźców, których ono i tak nie potrafi przetworzyć. Na sklepowych półkach znajdują się najróżniejsze samochodziki, zabawki do ciągnięcia, a nawet drewniane puzzle. Prawdziwym hitem, który znali już nasi rodzice są zrobione z drewna klocki. Warto pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki z drewna - https://www.pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Zabawki-drewniane-281.html/; do zabawy dostać. Dzięki nim może rozwijać zdolność szeregowania oraz piętrzenia, co jest bardzo istotne dla jego właściwego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku małych dzieci jest nierozerwalnie związany z rozwojem fizycznym. Decydując się na zabawki z drewna, trzeba zawsze naprawdę dokładnie sprawdzić, czy nie mają one żadnych zadziorów i ostro kończących się elementów, którymi dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę Dość trudnym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.


zabawki
Na podstawie: pixabay.com
Większość rodziców decyduje się kupić zabawki interaktywne, które wydają z siebie dźwięk, ruszają się i mają mnóstwo elementów o różnych fakturach. Tak naprawdę okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale najlepszym kupnem. Zapewniają bowiem dziecku ogrom bodźców, a niedojrzały jeszcze przecież układ poznawczy zupełnie sobie z nimi nie radzi. Poza tym trzeba pamiętać, że malutkie dzieci nawet nie potrafią rozróżniać wszystkich barw – na początkowym etapie rozwoju dziecko widzi wszystko w dwóch kolorach: czarnej oraz białej. Nawet więc najbardziej kolorowa karuzela umieszczona nad łóżeczkiem nie zrobi na nim większego wrażenia. Dobre są zabawki proste takie jak na przykład te: pontipino.pl/pol_m_Zabawki_Dla-maluszkow-296.html/, które jednocześnie kosztują o wiele mniej. To duże ułatwienie dla osób posiadających dzieci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-08 12:33:53
Tagi: kolory, dziecko, zabawa, sklep