Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? Jest to zależne od wymagań i tego w jakim zamyśle potrzebujemy zamontować płot.

Kłopoty z sąsiadami? A może potrzebujesz trochę intymności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasza działka i prywatna posesja uszczęśliwiał spokojem i odprężeniem. Potrzebujemy, być tam nieskrępowani i nie myśleć o tym, czy ktoś na nas patrzy.

oferta na ogrodzenie pełne
Napisał: Gary J. Wood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy właściciel terenu ma możliwość odgrodzić swoją nieruchomość. Jednak prawo porządkuje też i tą sferę życia w sprawie budownictwa. Nie ma możliwości ogrodzić swej posesji w sposób dobrowolny. W tej sprawie wszyscy muszą się liczyć z przepisami i dostosować się do nich. Tak więc właściwie ujmując nie należy zapominać o przepisach prawa budowlanego, ale także o zdaniu sąsiadów. By postawienie ogrodzenia przebiegło zgodnie z przepisami i bezproblemowo, to przed rozpoczęciem należy uregulować wszelkie procedury.Do postawienia płotu nie jest wymagane uzyskiwanie pozwolenia. Jednak w niektórych przypadkach będzie zachodzić konieczność złożenia właściwego zgłoszenia – zawiadomienia starostwa o planie budowy płotu. Tyczy się to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a również wszystkich innych, które mają być postawione od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych miejsc użytku publicznego. Drugim przykładem podczas którego musimy powiadomić o fakcie montowania ogrodzenia to jego wysokość - jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność zachodzi (w tym przypadku jego umiejscowienie nie ma znaczenia).

Ogrodzona posesja
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co do typów ogrodzeń, to jest ich trochę. Najpopularniejsze są ogrodzenia panelowe, ponieważ są genialnym rozwiązaniem odgrodzenia zarówno domu, jak i firmy. Części ogrodzeniowe są zakładane wraz z dwoma słupkami po bokach. Jeśli zaś zależy nam w największej mierze na intymności i prywatności, albo na odgrodzeniu się od sąsiadów, to ku temu polecane jest ogrodzenie pełne.

Ogrodzenia można nabyć w różnorakich wysokościach i kształtach. Jest możliwość indywidualnie dostosować rodzaj i fason ogrodzenia. W zależności od tego czego oczekujemy i czego nam trzeba, mamy do wyboru różne sposoby odgrodzenia się od tego, co jest wokół domu. Właściwie dopasowane ogrodzenie ozdabia przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-20 12:22:18
Tagi: ogród, dom, działka, Ogrodzenie, płot