Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

W jaki sposób dbać o swoje sierściuchy, aby nie stanowiły one jakiegokolwiek zagrożenia dla dobrego samopoczucia lokatorów

Choć przywykło się uważać, że koty lubią chodzić własnymi ścieżkami, a nawet, że są fałszywe oraz nieprzewidywalne, to stają się zwierzakami bardzo często hodowanymi i to nawet przez kobiety mieszkające w czteropiętrowcach w wojewódzkich miastach. Oczywiście o dużo lepszym miejscem dla naszych pupili są gospodarstwa położone na terenie wsi, bo tu mają wspaniałe warunki do egzystencji. Jednak niezależnie od tego, gdzie mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze muszą być obżarci i czyści.

Super Zoo Market
Napisał: Jennifer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Futrzaki nie są mile widzianymi mieszkańcami w domu, kiedy pani domu spodziewa się dziecka. Te zwierzętami są roznosicielami niebezpiecznej dla płodu dolegliwości, która w przyszłości może stać się przyczyną niepełnosprawności niemowlęcia. Aby uniknąć tego rodzaju zagrożeń, trzeba bezwzględnie przestrzegać zasad czystości, a zwłaszcza pilnować, by Klakier nie zaglądał do torby z zakupami i nie jadł z talerza domowników.

O tym, że kociaki są roznosicielami poważnych dolegliwości chyba nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy świetnie wiedzą, że kocięta, tak samo jak wilczury, mogą mieć pchły. Niczyje koty z pewnością do końca swego kociego życia będą nosić w futrze tych niemile widzianych mieszkańców. Z kolei te sierściuchy, które są własnością matron najmujących mieszkania w miasteczkach, mają pieskie życie. Takie właścicielki kupią preparaty na pchły dla kota i w ten oto nieskomplikowany sposób oczyszczą futro swojego pupila - superzoomarket.com/zwirek-dla-kota.


Kot
Napisał: Sylvain L.
Na podstawie: http://www.flickr.com
O wiele więcej obowiązków przy pielęgnowaniu pupila mają właściciele kociaków o długiej sierści. O tak imponujące futro należy codziennie dbać. Oczywiście mruczka nie kąpie się w wodzie - warto jednak je od czasu do czasu nienagannie go wyczesać, a w razie konieczności zastosować również preparaty na pchły dla kota. Czynności higienicznych w żadnym wypadku nie musimy wykonywać na własną rękę. Teraz powstało na rynku dużo salonów piękności dla naszych czworonogów.

W tego rodzaju miejscach mogą one liczyć na nienagannie wykonane zabiegi. Pracownicy bywają właściwie przeszkoleni, a ich kompetencje nie pozostawiają najczęściej nic do życzenia. Kto nie jest w stanie systematycznie zapewniać swojemu kotu takiego luksusu, być może pójdzie do salonu dla przykładu raz lub dwa razy do roku. Taka wizyta może także łączyć się z fachowymi radami udzielanymi przez pracownice salonu. A od czasu do czasu warto też przekroczyć próg gabinetu weterynarza, żeby zweryfikować stan zdrowia naszego zwierzaka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-02 13:21:46
Tagi: woda, salon, noworodka, lokatorów