Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Klocki lego jako podarunek na urodziny

Jakikolwiek młody człowiek to indywidualista. Rodziciele powinni o tym pamiętać i to uszanować. Właściwie dobrane zabawki wspomagają troszczyć się o harmonijny rozwój ruchowy i emocjonalny malca.
Każde następne stadium rozwoju malucha cechuje się większym rozwojem w sposobie myślenia.


lego
Napisał: seblinux78
Na podstawie: http://www.flickr.com
A zaczyna się od wyboru odpowiednich zabawek. Powinny nie wyłącznie przynosić radość, ale szkolić i kształtować wyobraźnię. Z tą jednak uwagą, iż nadmiernie zaawansowana zabawka, nie ucieszy malucha, a miast czegokolwiek nauczyć, umęczy. Zabawkę dobierajmy do wieku i stadium rozwoju malucha. Kilkulatek z pewnością poradzi sobie z imponującym zestawem klocków lego. Ten wiek to przypływ uzdolnień intelektualnych. W szybkim tempie polepsza się wyobraźnia, predyspozycja fantazjowania, lub też świadomość.

Maluch swobodniej koncentruje się na jednej czynności, bywa w stanie sam dokończyć budowlę z klocków lego. Lego na prezent na imieniny to znakomity pomysł. Klocki to jedna z najlepszych zabawek, jakie jest możliwość zaproponować potomkowi. Gdy dziecko beztrosko postukuje klockami, bądź wznosi z nich prościutki dom, uczy się wielu istotnych rzeczy.

lego
Napisał: geraldford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Klocki lego kształtują biegłość manualną i uczą precyzji, rozwijają wyobraźnię. Maluch w swoich budowlach odtwarza rzeczywistość, lecz też próbuje ilustrować w budowach przestrzennych świat z bajek i z osobistych marzeń. Budowa z klocków lego uczy koncentracji, cierpliwości i systematyczności. Żeby powstał wieżowiec, domek z ogródkiem, czy nawet banalny pociąg, potrzeba sporo wysiłku, ponawiania prób, kłopotliwej pracy. Klocki lego kształtują intelekt. Potomek naucza się jak połączyć dwa klocki, by powstał most, bądź jak komponować basztę, aby się nie przewróciła. A zatem analizuje przeróżne możliwości i wysuwa wnioski.

Klocki lego rządzą w sklepach z zabawkami. Nabywając dziecku klocki, powinniśmy mieć na uwadze nie jedynie zainteresowania, lecz należy brać pod uwagę wiek dziecka.
Fanatykom klocków lego można także polecić film lego movie. Przygody mini figurek LEGO zaintrygują wszelkiego wielbiciela tych klocków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-01-21 11:21:15
Tagi: rozwój, koncentracja, zabawka