Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Zestawy Lego i inne zabawki dla chłopców

Zabawki, zabawa
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Marzysz o psie, ale rodzice maja opory by się zgodzić? Wizja sprzątania kociej toalety nie daje ci spać po nocach? A może po prostu chcesz zrobić przyjemność osobie, którą darzysz sympatią? W tej sytuacji świetnie sprawdzi się Furby! Ten uroczy jegomość to nie tylko zwykła zabawka, to wielka Osobowość. Zdarza się niestety, że zabawki, obok tego, że nie są przewidziane dla określonej grupy wiekowej, to i nie są w stanie spełnić norm bezpieczeństwa. Warto więc zatem przeczytać, czy produkty umieszczone w sklepie z zabawkami, który sobie upatrzyliśmy, są oznaczone odpowiednimi certyfikatami, szczególnie tymi wypełniającymi standardy Unii Europejskiej.

W tym miejscu wypada zapoznać się z systemem RAPEX, w którym opisane i wymienione są zabawki dla dziewczynek które prawdopodobnie będą stanowić znaczne zagrożenie.
Ze względu na wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, a które miały związek ze sprowadzaniem zabawek dla chłopców i zabawek dla dziewczynek, szczególnie warto zwrócić uwagę na kraj produkcji produktów, które oferuje wybrany przez nas sklep z zabawkami. Niestety wynika z tego, że taniej nie znaczy lepiej, nie tylko przez wzgląd na markę i wytrzymałość, ale i na to, czy produkt jest bezpieczny.

Nic straconego jednakże. Jeśli będziemy już mieli malucha można powrócić do tamtych lat w trakcie zabawy z naszym dzieckiem. Tak się niekiedy zdarza, że ojciec cały dzień w miejscu pracy, w garniturze, istotne spotkania, konferencje, a po powrocie do domu błyskawicznie w dresy i do dziecka. To, w co się dzisiaj bawimy? wyciągamy tory i wchodzimy do pociągu czy może jednak, któraś gra planszowa? A nie, będzie pojedynek robotów, a później zabawa w dom – pichcenie i sprzątanie.

Okazuje się, że zabawki tańsze, wyprodukowane w Chinach lub innych słabiej rozwiniętych krajach, choć nam, dorosłym, wydają się być w porządku ze względu na niskie koszty, stanowią spore obawy dla naszych najmłodszych. Nie spełniają norm, które obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej, nie tylko biorąc pod uwagę wytrzymałość, możliwość skaleczenia, zbyt łatwe do rozmontowania przez dziecko elementy, które łatwo połknąć, ale i na skład , z którego są wykonane. Czasem zdarzało się, że zabawki produkcji chińskiej zostały przypadkowo nafaszerowane trującymi substancjami w procesie produkcyjnym.

Jedną z wielu ciekawych opcji jaką zapewnić nam może Furby jest synchronizacja z urządzeniami Apple oraz z Androidem. Możemy zgrać bardzo prostą i nieodpłatną aplikację oraz postawić na udaną zabawę. Za jej pomocą możemy pluszowe zwierzątko edukować w języku polskim lub karmić jednocześnie kształtując mu przy tym temperament. Zabawka dostępna jest w tak wielu oryginalnych barwach, iż każdy potencjalny nabywca bez problemu zdecyduje się na odpowiedni dla siebie model - -> kliknij na krainazabawy.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-07 09:13:18
Tagi: Furby, zabawki, tory, gra planszowa, Apple