Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Najciekawsze gry online

dzieci
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Gry edukacyjne są stałym elementem w prawidłowym wychowaniu malucha. Dzięki ich aspektom naukowym wpływają na rozwój zdolności do logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. To także idealna forma, by spędzić więcej czasu z maluchem, a także doskonały pretekst by zainteresować je konkretną dziedziną wiedzy, wybraną na przykład przez rodzica. To także doskonała okazja by już od wczesnych lat uczyć dzieci dyskusji o grze i jej wątkach, zainteresować wiedzą o kulturach innych narodów. Plusem gier edukacyjnych jest również oderwanie od czasu spędzonego przed telewizorem lub komputerem.

komputery
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Zalet malowania można wyliczać bez końca. malowanie uczy dzieci różnistych nowych zjawisk. Dzieci rozpoznają w ten sposób świat, różnorodne zjawiska natury, uczą się jak wyrażać swoje wrażenia i emocje. Wymienione tutaj zalety można naturalnie odnieść również do malowanek online. Malowanki dla dzieci wypełnia się wirtualnie, za pomocą myszki i klawiatury komputera.

Po zakończeniu kolorowania można taki rysunek zapisać na dysku komputera, wydrukować bądź przesłać mailem do przyjaciela. Nasze malowanki dla dzieci zawierają często różne pytania otwarte, które dają dzieciom sposobność podawania wielu prawidłowych odpowiedzi. W ten właśnie sposób postaci z naszych malowanek zapraszają do wspólnej kreatywnej zabawy.
okna
Napisał: OKNOPLAST - Kraków
Na podstawie: OKNOPLAST - Kraków
Oprócz wykorzystywania takich form jak kolorowanki, od bardzo dawna namawia się dzieci do własnoręcznego rysowania i malowania. Możliwości jest wiele, podobnie jak sposobów wykonania.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów kredek, flamastrów i dużo innych wyrobów do sporządzania obrazków. Najpopularniejsze są nadal drewniane kredki ołówkowe w różnych kolorach. Najmłodsi uczą się tworzyć własne obrazki rozmaitymi sposobami. Najpierw są to zawsze prymitywne, schematyczne prace, przedstawiające znajome dla dziecka rzeczy takie jak dom lub drzewo. Później zaczynają wykonywać prace bardziej zaawansowane, przedstawiające na przykład osoby lub zwierzęta.

Po pewnym czasie można stwierdzić, czy dane dziecko jest obdarzone talentem plastycznym, a jeśli tak, to na jakim ta zdolność jest poziomie. Po dziecięcych rysunkach łatwo można rozpoznać również humor dziecka lub jego podejście do otoczenia i różnych spraw. Dzięki ich różnorodności dziecko nauczy się rozwiązywać podstawowe problemy w realnym życiu, a także wpłynie na jego prawidłowe relacje ze środowiskiem, w którym żyje: rodziną oraz koleżankami i kolegami. Gry edukacyjne w nauczaniu zintegrowanym w przedszkolu mają także wciągnąć maluchy do nauki o świecie oraz nauki wcielania się w różne charaktery. Innym rozwiązaniem starym, jak świat są kolorowanki Te małe obrazki przedstawiające najczęściej bohaterów opowieści, zjawiska pogodowe lub zwierzęta, uczą dzieci barw i są motywacją do malowania pierwszych samodzielnych malunków. Dlatego niewątpliwie warto poszukać w sieci takich gier, w których nie znajdziemy przemocy i treści nie nadających się dla dzieci, a które dodatkowo będą wspomagać ich odpowiedni rozwój. Spora ilość gier dostępnych w Internecie opartych jest na fabułach z książek i ukochanych bajek naszych dzieci. Również serwisy jak Bazgroszyt proponują gry dla 4 latka, również tych najmłodszych. Takie edukacyjne gry zręcznościowe sprawią, że Twoje dziecko będzie potrafiło umiejętnie rozwiązywać nieznane dotąd zagadki, będzie osiągać lepsze wyniki w nauce. Dzieci grając w gry rozwijają swoją wyobraźnię i umiejętność wynalazczego myślenia, poznają obcy dotąd świat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-06 08:04:28
Tagi: emocje, rysunek, zabawy, kredki, dom, drzewo, osoby, dane, humor, gry, książki, bajek, dzieci, świat