Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Nauka w trakcie zabawy - zobacz przegląd najlepszych zabawek konstrukcyjnych

zabawki konstrukcyjne
Napisał: Vasile Cotovanu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uwielbiamy spoglądać na baraszkujące, małe kotki. Wspaniały obrazek. Z fascynacją patrzymy na ich pojedynek z kłębkiem wełny. Tymczasem nie wszyscy jesteśmy świadomi, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, które mają przygotować zwierzątka do dorosłego życia. Gdyż to właśnie owe umiejętności nabyte w trakcie zabawy będą w przyszłości wiele mówić o życiu zwierzęcia i jego miejscu w stadzie.

Dlaczego, tak wielu rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, żeby przekazać im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla swoich maluszków miejmy na uwadze, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Obecnie naprawdę sporo firm wytwarzających zabawki dla dzieci dobrze zdaje sobie sprawę, że rodzice dużą wagę przywiązują między innymi do jakości kupowanych zabawek oraz ich walorów edukacyjnych. Zazwyczaj wielce istotna jest edukacja ruchowa, z czasem jednakże rodzice zaczynają coraz częściej myśleć również o edukacji umysłowej. Wielce fajnym pomysłem dla rodziców dbających o fizyczny rozwój swojego dziecka są nowoczesne zabawki edukacyjne (www).

zabawki
Napisał: Nomadic Lass
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza całe dnie przed telewizorem czy komputerem nie będzie miało zapału na uczestniczenie i pokazanie swoich atutów w dorosłym świecie. Zamiast edukacji lub uprawiania sportu wybierze grę komputerową. Dlatego pozwólmy małym konstruktorom i badaczom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie (popularne zabawki ruchowe). Zabawa klockami rozwija wyobraźnię przestrzenną i może okazać się wielce emocjonująca, szczególnie jeśli, konstrukcja zyska uznanie dorosłych. Zabawki edukacyjne mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności.

Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym najważniejszym atutem jest to, iż są ładne za dzień lub znajdą się w kącie. Przekonujemy więc do sięgania po zabawki edukacyjne. Jak je wybrać? (sprawdź także gry planszowe) Trzeba jednak podkreślić, że zabawki interaktywne przeznaczone są głównie dla dzieci nieco starszych. Takie dzieciaki rozumieją już dużo z otaczającego je świata i chcą bardzo często dowiedzieć się jeszcze więcej ciekawostek. Zabawki interaktywne pozwalają im uczyć się za pośrednictwem zabawy – dzięki temu dzieciak uczy się nieświadomie bynajmniej nie zdając sobie z tego sprawy.

Zabawki interaktywne to zdecydowanie genialny pomysł dla każdego odrobinę starszego dziecka, co jednakże z najmłodszymi? Można przypomnieć, że zabawką, która doskonale wspiera rozwój fizyczny i manualny dziecięcia są między innymi różnego rodzaju klocki oraz trochę zapomniane puzzle. Chcąc podarować swojemu dziecku czy maluchowi zaprzyjaźnionej pary rewelacyjny, trafiony idealnie prezent, warto wybrać wypróbowaną oraz rekomendowaną opcję. Klocki z Edu leon to zestaw firmowych klocków, które cechują się szczególnym bezpieczeństwem. Możesz być pewny, że malutkie dziecko, biorąc do buzi klocek, nie połknie go. Ponadto mamy pewność tego, że tworzywo użyte do zrobienia tej kolekcji jest atestowane i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.
zabawka edukacyjna
Napisał: VTech
Na podstawie: VTech
Oczywiście trzeba zawsze dostosować poziom skomplikowania klocków i puzzli do rozwoju dziecka, jednak są to świetne, a dodatkowo niedrogie zabawki edukacyjne. Klocki doskonale wspomagają głównie rozwój umiejętności manualnych dziecka, a ponadto również świetnie wpływają na jego umiejętność logicznego myślenia. Identycznie ma się kwestia z puzzlami, które wspierają rozwój zarówno ruchowy dziecka, jak i jego zdolności intelektualne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 08:24:33
Tagi: zabawki, edukacja, dziecko, tworzywo, puzzle