Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Wakacje nad morzem - Świnoujście

Świnoujście
Napisał: Krzysztof Barabosz
Na podstawie: www.flickr.com
Dumą Świnoujścia jest piaszczysta plaża o długości około dziesięciu kilometrów (3,7 km na wyspie Uznam oraz 6 km na wyspie Wolin) i szerokości osiągającej 130 m. Plaża stale się poszerza w wyniku cofania się morza, czego efektem są również płytkie kąpieliska. W okresie letnim bałtyckie wody w okolicy Świnoujścia należą do najcieplejszych w Polsce. Warto również podkreślić, że świnoujska plaża na wyspie Uznam każdego roku otrzymuje certyfikat „błękitnej flagi” co oznacza, iż spełnia ona wysokie wymogi dotyczące jakości i bezpieczeństwa. Tutejsze wybrzeże jest dobrze zagospodarowane – na plażowiczów czekają takie atrakcje jak: zjeżdżalnie wodne, trampoliny, motorówki z pontonami, skutery wodne i paralotnie.

Świnoujski port proponuje również rejsy statkami białej floty.
Napisał: Mariusz Sagan, Michał Kolasa
Z miejsca zaznaczam, że nie warto poświęcać czasu na czytanie gazet. Ogłoszenia drukowane to wynalazek rodem z poprzedniego stulecia. Aktualnie nowocześni gospodarze publikują swoje propozycje w sieci. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można obejrzeć fotki danego domu i dostać użyteczne informacje.

Jeżeli nie orientujesz się jak rozpocząć poszukiwania, ten poradnik jest stworzony dla ciebie. Klapnij dobrze w fotelu i odpal komputer. Potem trzeba uruchomić przeglądarkę internetową, którą masz i dostać się na Google. Dalszym krokiem ku wesołym dniom wśród wysokich turni jest prawidłowe sformułowanie kwestii. Ja zalecam wpisać „noclegi w górach” i przejrzeć otrzymane oferty.

Szperania da się oczywiście ograniczyć do konkretnej miejscowości – trzeba jedynie dopisać nazwę. Do najważniejszych obiektów Świnoujścia należą przede wszystkim: wieża garnizonowego kościoła luterańskiego pw. Marcina Lutra z 1904 r. która dziś funkcjonuje jako punkt widokowy i kawiarnia, zespół fortów twierdzy Świnoujście, pensjonat „Posejdon”, willa ryglowa z 1912 r. oraz dawna stocznia z lat 1897-1903 przy Wybrzeżu Władysława IV (Basen Północny).

polskie Tatry
Napisał: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejną propozycją zarezerwowania noclegu jest osobiste stawienie w obiekcie. Zaletą tej alternatywy jest wnikliwe obejrzenie pokoju, który planujemy wynająć. Stwarza to nam możliwość postawienie własnej oceny i przekonania się, czy wybrane miejsce spełnia nasze warunki. Taka możliwość rezerwacji ma jednak swoje słabe strony. Gdy pojawimy się w mieście bądź miejscowości w środku nocy, niełatwo wtedy o znalezienie stosownego noclegu i możemy być zmuszeni spędzić noc w najbliższym obiekcie, bez względu na jego standard.

Wśród najważniejszych imprez organizowanych w Świnoujściu wymienić należy Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej „FAMA”, Międzynarodowy Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak”, Plażowe Mistrzostwa Polski w Budowaniu Czegoś z Piasku. Gdy podamy termin pobytu uzyskamy informację zwrotną określającą ilość wolnych pokojów, ceny, świadczonych usług dodatkowych oraz wyposażenia wybranego wariantu. Gorąco polecamy ten sposób dokonywania rezerwacji – jest szybki, sprawdzony, a przede wszystkim bezpieczny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 08:18:43
Tagi: plaża, morze, gazeta, komputer, polska