Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Gry w ogrodzie- najlepszy sposób uciechy dla malucha

Zabawa na trampolinie
Napisał: David Mulder
Na podstawie: http://www.flickr.com
A to dopiero początek wiosny! Dopiero przed nami relaks na leżaku w ogrodzie, rodzinne biesiady przy grillu czy kwiaty w mieszkaniu z własnego ogrodu. Nasz ogród... Nasza pasja. Gdy to co dostaliśmy od losu mija tak szybko, ogrodnictwo daje nam szansę na chwilę zapomnienia, wyciszenia i spokoju. I czasami nasze ręce bywają ubrudzone ziemią, ale nasza dusza i umysł pozostają czyste.

Świadomość, że jesteśmy inicjatorami czegoś ważnego i pożytecznego, a jednocześnie jakże przyjemnego - dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszych prac.
Zabawa na trampolinie
Napisał: David Mulder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Doskonałym zamysłem jest zainstalowanie na podwórku bądź w ogrodzie trampoliny dla dzieci (użyteczne źródło) – odbijanie się od sprężystej powierzchni przeważnie sprawia większą rozrywkę, niż banalne huśtawki, a oprócz tego zapewnia większy ruch. Podczas dojrzewania dziecka dobrze nigdy nie ignorować wymogów dziecka, kiedy maluch rozpoczyna zdobywać umiejętności potrzebne do jego dalszego dobrego rozwoju. Skakanie na trampolinie wzmacnia nie jedynie przyjemność czerpaną z ruchu, ale również umożliwia na rozwinięcie się orientacji przestrzennej, co jest nieocenione do rozwoju w każdym wieku. Aby trafnie wybrać, najlepiej sprawnie zapoznać się z markami produkującymi artykuły dziecięce, przykładowo piaskownica dla dzieci powinno być przed wszystkim wygodne, wesołe, zrobione z perfekcyjnych materiałów.

Chociażby dno od trampoliny powinno być trwałe, lecz i właściwie sprężyste. Przestrzeń ogrodowa to również przyjemność, radość z dobrze wykonanej pracy, obecność i możliwość przyjemnego spędzania czasu z bliskimi, znajomymi i dziećmi. To ogród uczy je odpowiedzialności i pracy, oraz produkcji własnej żywności, tym samym ucząc czystości i porządku, dbania o własne narzędzia.
Trampolina ogrodowa, dzieci
Napisał: torvald
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Najlepiej zamontować je w ogrodzie, ponieważ tam jej montaż jest najprostszy, a dodatkowo gwarantuje dostęp skaczącym do świeżego powietrza. Warto brać pod uwagę, że nawet na wielkiej trampolinie im więcej ludzi skacze, takim łatwiej o kontuzję – szczególnie dzieci poniżej siedmiu lat nie mogą skakać grupowo ani w parze, ponieważ ich zmysł przestrzenny jeszcze nie jest do końca wykształcony. Trampoliny dla dzieci różnią się od typów fitness lub dla dorosłych, ponieważ ich sprężystość jest dostosowana do mniejszej wagi.

Nie warto wybierać bardzo tanich trampolin – nie są tak bezpieczne, niska cena najczęściej oznacza gorsze materiały a, także mniejszą trwałość trampolin. Głównie słabsze wówczas są sprężyny – w skrajnych wypadkach mogą się zużyć nawet po połowie roku. Warto również kupić ochronną siatkę – siatka do trampoliny (link do strony na gardencenter.pl) zmniejszy ryzyko kontuzji bądź wypadnięcia skaczącego. Domki narzędziowe sprawdzą się w tej sytuacji znakomicie, a jednocześnie staną się miejscem spotkań całej rodziny. Często bowiem służą jako parasol w czasie niepogody lub stają się nawet siedzibą majsterkowiczów.

Zaletą domków jest możliwość jego modyfikacji. Taras? Niewystarczająca ilość półek czy haczyków? Zwykle to przecież łatwe w obróbce drewno. Ogród to również wspaniałe miejsce na wdrażanie ekologii. Swoim postępowaniem pokazujemy dziecku duże znaczenie ma woda opadowa i jak przydatne na terenie ogrodu są kompostowniki. Gromadzenie i wrzucanie odpadków organicznych, przyglądanie się jak w procesie rozkładu opadłe liście butwieją, by w końcu stanowić pożywkę dla nowych roślin – to bardzo interesujące zajęcie dla maluchów.

Jeśli nie posiadamy na swoim podwórku kompostownika, proponujemy zaopatrzyć się w tę niewielką, acz bardzo przydatną skrzynkę. Zagwarantowanie wszelkich wymarzonych przedmiotów, takich jak trampoliny dla dzieci często jest wyjątkowo łatwe dzięki internetowi. W sieci można znaleźć bardzo szeroki wybór możliwych typów oraz rozmiarów trampolin, a także akcesoriów – choćby pokrowców lub siatek; mogą je oferować zarówno sklepy tradycyjne, jak jak również internetowe. Znany jak również dobrze prowadzony sklep z trampolinami nie wyłącznie gwarantuje większość typów i rozmiarów, ale także mogą wyśmienicie doradzić wybór właściwej trampoliny dla dzieci. Korzyści są zaś niewątpliwe – są znakomitą okazją do ciekawej, zapewniającej dotlenienie, a jednocześnie znakomitej zabawy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 08:18:43
Tagi: kwiaty, ogród, ruch, rozwój, narzędzia, Trampoliny dla dzieci, bezpieczny, domki narzędziowe, taras, kompostowniki, sklep