Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Urocze kwiaty – chryzantema wielokwiatowa

białe chryzantemy
Napisał: alexeyklyukin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pomówmy o chryzantemach doniczkowych i chryzantemach ogrodowych. Są to rośliny, które stanowią dość liczną grupę kwiatów kojarzonych z jesienią i świętem Wszystkich Świętych. Jednocześnie, są to kwiaty cięte, do kupienia w każdej kwiaciarni. Co zamawiający mówią o rozwiązaniach takich jak chryzantemy igiełkowe? Konsumenci polecają również niezwykle atrakcyjne cenowo opcje, a na stronie www producenta można znaleźć znakomicie dopracowane opcje. Przemyślane propozycje trafiają stuprocentowo w obecne potrzeby konsumentów, jak również i ich kryteria, którymi kierują się w codziennych wyborach.

Korzystne ceny, w jakich znaleźć można poszczególne opcje, dodatkowo podobają się klientom. Najbezpieczniej, by były posadzone w miejscu jasnym, ale niezbyt mocno nasłonecznionym. Aby je wyhodować, najlepiej zakupić gotowe wysokiej jakości sadzonki chryzantem. Powinno się je sadzić wiosną lub latem, obowiązkowo używając nawożonej gleby – można użyć zarówno kompostu, jak też sztucznego. Konsystencja nawozu powinna być najlepiej płynna.

Gdy używamy nawozów sztucznych, potrzebne jest ich opóźnienie lub stopniowe rozłożenie, ponieważ nadmiar może opóźnić rozwój. Inną niebagatelną czynnością jest tzw. uszczykiwanie, czyli usuwanie niezdrewniałych pędów tak, by zostało pod tym miejscem ok. 7 liści. Należy to zrobić trzy razy w ciągu hodowli roślin.

Pozostałe przydatne zabiegi pielęgnacyjne to ścięcie pędów o 2/3 podczas zimowania oraz uważne nawożenie, ponieważ rośliny czerpią sporo składników mineralnych. Ziemia powinna być przepuszczalna i mieć pH między 5,2 a 7,5. Podczas zimowania niezrównanym pomysłem jest zakrycie chryzantem gałęziami świerkowym lub torfem, ale w żadnym razie liśćmi z powodu wrażliwości tych kwiatów na wilgoć. Można kupić także gatunki odporne na mróz, np. złocień ogrodowy, odmianę Beatrice lub chryzantemę skandynawską – są one bardziej długowieczne i łatwo można je uprawiać jako rośliny wieloletnie.

Po przezimowaniu dobrze jest przenieść rośliny do ciepłego, znakomicie oświetlonego pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że chryzantemy są wysoce podatne na mszyce i grzyby, dlatego ich mocne oświetlenie jest bardzo ważne w tym okresie. W przypadku wystąpienia mszyc lub mączniaka prawdziwego, należy opryskać właściwym środkiem owadobójczym i zrobić to jeszcze co najmniej dwa razy.
Napisał: Rudi Tuinman
Mówiąc o kwiecie takim jak chryzantema doniczkowa, widać ciągle rosnące zaciekawienie tym gatunkiem na rynku. Klienci chcą wybierać dla siebie tylko sprawdzone rozwiązania, natomiast wspomniane do takich właśnie należy. Wybór dostępnych gatunków jest zachwycający, dlatego warto postawić na tradycyjne opcje. Znakomicie dopracowana oferta robi niemałe wrażenie, jak również na rynku szerzy się bardzo pozytywna opinia na ich temat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-30 07:56:05
Tagi: producenci, mszyce, gatunki