Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Dlaczego warto nabyć kamerę GoPro

hero3
Jestem bardzo dużym sympatykiem filmu - krajowego, amerykańskiego, lecz również choćby hiszpańskiego. Zasadniczo oglądanie dobrych produkcji filmowych to moje ukochane zajęcie. Sądzę, że tak naprawdę nie ma ciekawszego zajęcia, aniżeli właśnie oglądanie filmów. Kamera GoPro Hero3 jest reprezentatywną następczynią modelu Hero2. Została wyposażona w obiektyw składający się z 6 części, w tym w soczewkę asferyczną, która w zestawieniu z możliwością dowolnego ustawienia pola widzenia kamery gwarantuje właścicielowi nagrywanie filmów z wielu perspektyw i pod nietypowym kątem.

GoPro Hero3 mimo zróżnicowania nowych funkcji jest mniejsza, lżejsza i efektywniejsza od prekursorki. W ofercie producenta dostępna jest w trzech wariantach: White, Silver i Black Edition. Każda z nich ma wmontowany nowoczesny sensor CMOS, którego rozdzielczość to odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Dodatkowo, sprzęt umożliwia filmowanie w jakości FullHD. Najbardziej zaawansowana z serii – seria Black Edition urzeka funkcją nagrywania filmów w rozdzielczości 4K – model rejestruje dwukrotnie więcej detali aniżeli w obecnie wykorzystywanym standardzie FullHD – oraz efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niskich rozdzielczościach.

Jednakże nie jestem milionerem, więc kino za spore pieniądze całkowicie odpada. Dobrze, iż funkcjonują projektory, dzięki to którym wreszcie można obejrzeć film w kinowej jakości. Wychodzę z założenia, że chociaż projektor nie kosztuje mało, to jednak warto się mimo wszystko skusić. Zwłaszcza, iż nie tak dawno temu projektor oraz kamery GoPro Hero3 nie kosztowały mnie tak wiele. Dlaczego? Cóż, o tym trochę później.

Chcę za to napisać nieco odnośnie tego, jak należy podchodzić do tematu zakupu projektorów. Czyli co robić, aby zakupić porządny projektor? Uważam, że jeśli już kupować projektor, to jakby nie patrzeć nie należy zbytnio oszczędzać na jego jakości. W końcu jeżeli chcielibyśmy oglądać jak najdłużej filmy, to powinniśmy może wydać nieco więcej, ale przynajmniej sprawić dla siebie taki sprzęt, który pod dosłownie każdym względem będzie powodował, że będziemy usatysfakcjonowani z obrazu oraz reszty. Dobrze, lecz w którym miejscu zatem zakupiłem projektor? Może jestem w dużym błędzie, lecz szczerze wątpię. A więc zasadniczo sytuacja jest taka, że jeśli już kupować Projektory, to w jakimś sklepie internetowym! Firma zadbała również o najszerszy na rynku zestaw akcesoriów do mocowania sprzętu na wielu powierzchniach.

W ofercie znajdziemy, m.in.: mocowanie na kask wentylowany, mocowanie na kask pełny, uchwyt na głowę, mocowanie na klatkę piersiową i przyssawki do szyb, wytrzymałe nawet przy prędkości 240km/h! Ponadto, dostępne są również: wyświetlacz czy wypornościowa tylna ścianka, dzięki której można łatwo zlokalizować kamerę, jeżeli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), ponieważ będzie wznosiła się na wodzie. Bez właściwej, nawet zapasowej jeśli potrzeba, karty pamięci (http://www.cyfrowe.pl/karty-pamieci.html), nawet polecana lustrzanka cyfrowa (http://www.cyfrowe.pl/lustrzanki,1,2,205.html) świata stanie się bezużytecznym, ewentualnie chwilowo chwytającym sprzętem. Brak niezbędnego dla pomieszczenia wielkich plików filmów miejsca to tym samym brak możliwości korzystania z aparatu. Po prostu: nie zaopatrzysz się w kartę - aparatem długo nie podziałasz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-29 08:35:13
Tagi: kamera, obiektyw, filmowanie, pieniądze, projektory, sprzęt