Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Zima czy lato - odpoczywaj w Polsce

Wakacje 2013
Krynica Morska to znana miejscowość turystyczna leżąca na Mierzei Wiślanej pomiędzy morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska zachwyca głównie swym położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody między Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą niemalże białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca doskonały cel na rodzinne wakacje 2014. Za czasów intensywnego ruchu na Szlaku Bursztynowym, Jantar był znakomicie rozwiniętą i bogatą osadą z barami i noclegowniami dla podróżników. Aktualnie wieś funkcjonuje, jako kurort turystyczny z rozległymi, piaszczystymi plażami. Są one zadbane, bezpieczne i należycie przygotowane jednocześnie dla rozluźniającego, jak i czynnego wypoczynku.

Wybierając dzisiaj spośród dostępnych, w największym stopniu różniących się między sobą opcji, trafić można na szczególnie atrakcyjne oferty na dzisiejszym rynku. Biorąc pod uwagę noclegi Łeba (http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/leba/noclegi/27,index.html) zdecydowanie ma się czym pochwalić. Dopracowana stuprocentowo baza propozycji to świadectwo ogromnej troski o zainteresowanych. Miasto położone nad Bałtykiem cieszy się rok rocznie ogromną ilością odwiedzających go turystów, którzy opuszczają to miejsce z uśmiechem na twarzy oraz mocnym postanowieniem o powrocie w następnym roku. Miasteczko oczarowuje głównie starą zabudową kurortową z zabytkowymi rezydencjami i pensjonatami otoczonymi ogrodami oraz domami rybackimi będącymi pamiątką po czasach, gdy Krynica Morska cieszyła się znakomitą popularnością pośród wczasowiczów.

Interesującym miejscem jest także park przy ulicy Świerczewskiego, świadczący o ekskluzywności Krynicy z czasów przedwojennych. Najistotniejszym obiektem jest jednakże położona na wydmie latarnia morska, której wysokość sięga dwudziestu sześciu i pół metra. Latarnię po raz pierwszy uruchomiono w tysiąc osiemset dziewięćdziesiątym piątym roku. Po zniszczeniach, jakich zaznała pod koniec drugiej wojny światowej, zrekonstruowano ją jeszcze raz w 1951 r.. Z latarni morskiej w Krynicy Zdroju rozciąga się zachwycająca panorama na wszystkie pobliskie atrakcje, m.in.

Wielbłądzi Garb, plaże, Zalew Wiślany, a przy słonecznej pogodzie nawet na Tolkmicko i Frombork. Podczas pobytu w Krynicy Morskiej trzeba także zaglądnąć do tutejszego prywatnego muzeum, zadedykowanemu historii miasta. Można oglądnąć tutaj stare zdjęcia przedstawiające najpiękniejsze czasy miasteczka. Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (czterdzieści dziewięć i pół metra nad poziomem morza) roztacza się wspaniała panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego.

Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Atrakcją przyrodniczą jest też Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Znajdują się tutaj także stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, m.in. konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie mieszkają daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz wiele gatunków ptaków. Pełną ofertę na wakacje dwa tysiące czternaście w Jantarze można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej zamieszczone linki:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-28 07:21:32
Tagi: turystyka, morze, Bałtyk, plaże, oferty, świadectwo, latarnie, wakacje