Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Ćwiczenia dla zdrowia - trambambula, hulajnogi, rowerki stacjonarne, bieżnie itp.

Napisał: Sport-shop.pl
Bardzo istotny profesjonalny strój, który zabezpieczy nas przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i sprawi, że jazda będzie wygodna. Najpierw jednak nasz rower trzeba gruntownie wyczyścić i zakonserwować. Jeśli wyczyściliśmy rower po ostatniej jesiennej jeździe, a potem wstawiliśmy go w suche, nienarażone na mrozy miejsce, mamy gros problemów z głowy. zgubne dla roweru jest przechowywanie go np. na balkonie. Jeśli nie mamy czasu by regularnie uczęszczać na basen lub odwiedzać siłownię, możemy zdecydować się na zakup sprzętu sportowego, których użyjemy w czasie wolnej chwili. Kiedy odwiedzimy sklep sportowy, odbywając rozmowę z ekspedientem będziemy mieli rozeznanie w cenach sprzętów, jakie nas interesują.

Jedną z tańszych opcji, która zapewne bardziej przypadnie do gustu mężczyznom to zdecydowanie się na piłkarzyki. Wbrew pozorom gra w nie również zmusza nasze mięśnie do wysiłku, bez problemu scalimy jedno z drugim. Jeśli z kolei preferujemy ruch na świeżym powietrzu, przyrządy wspomagające nordic walking *znakomite produkty mogą być dla nas idealnym rozwiązaniem. Ich cena też nie jest wygórowana, a popularność jaką ostatnio zdobył ten sport przyczyniła się do tego, że dostępne są już w ofercie większości supermarketów. Zimą idealnym sposobem na utrzymanie zdrowej sylwetki jest uprawianie sportów zimowych. Łyżwy *tutaj wypożyczyć można już za parę złotych na godzinę, a nauczyć się na nich jeździć wbrew pozorom wcale nie jest tak trudno. Podczas mycia i konserwacji roweru pomocne okażą się niektóre akcesoria rowerowe.

Warto zakupić specjalny zestaw szczotek, osobnych do czyszczenia ramy i kół, a innych do układu napędowego. Mają krótkie, odpowiednio twarde włosie, które nie uszkodzi farby i ułatwi dotarcie w niedostępne miejsca. Po usunięciu szczotką brudu myjemy rower w wannie, pucując szczotką i rozcieńczonym płynem do mycia naczyń każde miejsce oprócz koronek wielotrybu i polewamy wodą. Potem pozostawiamy rower w wannie, by spłynęła z niego woda, a następnie wycieramy go suchą szmatką. Osobno czyścimy łańcuch – możemy albo zdjąć go i włożyć do szklanego pojemnika ze specjalnym środkiem, albo użyć do tego maszynki do czyszczenia łańcucha. Przerzutki oczyszczamy szczoteczką z krótkim włosem – początkującym majsterkowiczom, nie polecamy ich rozkręcania – lepiej zostawić to pracownikowi serwisu.
SPORT SHOP
Na podstawie: Sport-shop.pl
Powiększając własną garderobę należałoby zwracać uwagę na koszt zakupu , nie dajmy się oszukać zniżkom.

Dobrym rozwiązaniem powinno być pójście do sklepu dwa razy. W pewnym odstępie czasu i jeśli mamy możliwość upewnijmy się jakie ceny mają pozostali sprzedawcy. Gdy rower jest czysty i suchy, możemy rozpocząć jego oględziny by skontrolować, jakie części rowerowe należy wymienić. Przede wszystkim sprawdzamy stan opon oraz hamulców, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Linki od hamulców i przerzutek nie powinny być przerwane lub wygięte. Klocki hamulcowe powinny dochodzić równomiernie do obręczy, nie spadać ani nie blokować koła. Stan ich zużycia łatwo sprawdzić po tym, czy zauważalny jest fabryczny wzorek na klocku.

Sprawdzamy, czy dokręcona jest kierownica, siodełko oraz czy łańcuch naszego pojazdu nie zardzewiał i nie ma zbyt dużego luzu. Najlepiej stosować regułę, że łańcuch trzeba wymienić co 1500-2000 km, sprawdzając przy okazji w serwisie przerzutki. Wreszcie, po dokładnym wyschnięciu roweru, powinniśmy nasmarować łańcuch, linki od hamulców i przerzutek, łożyska kierownicy oraz ramiona amortyzatora. Należy bezwzględnie stosować do tego opracowane przez fachowców oleje i smary, które zakupimy, odwiedzając sklep rowerowy. Uprawianie sportu na własną rękę przysporzyć może ogrom pozytywnych emocji. Jeśli jednak boimy się, że jesteśmy zbyt mało systematyczni, warto jest zakupić karnet do siłownię. Ich ceny różnią się od siebie biorąc pod uwagę wybierany wariant mimo wszystko oferta ta jest dobra. Kluby oferują nam sprzęty ćwiczeniowe, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić w mieszkaniu, jak np. sprzęt fitness, dzięki któremu bez trudu wraz z trenerem wybierzemy odpowiedni trening dla naszego ciała. Obecność obcych osób które wokół nas ćwiczą zadziała tylko mobilizująco na naszą pracę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-26 07:48:26
Tagi: jazda, sklep sportowy, rower, łańcuch, Przerzutki, części rowerowe, bezpieczeństwo, hamulce, siodełko, fitness, trener, trening, ciało, ćwiczenia