Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Pyszna przekąska wprost ze Szwecji – wypieki z cynamonem

cynamon
Napisał: Alper Çuğun
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy tworzysz dla siebie nową stylizację, nie tylko dobierasz kolory albo rodzaje ciuchów, ale również chcesz podkreślić swój charakter. Chcesz, by ubiór perfekcyjnie oddawał to, jaką osobą jesteś i byś potrafiła w swojej kreacji po prostu mieć dobre samopoczucie. Nie zawsze znalezienie stylu odpowiedniego dla siebie jest łatwe. Głównie wtedy, kiedy skrywasz silny charakter.

bułeczki z cynamonem
Napisał: Magnus Nordin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby upiec cynamonowe bułeczki powinieneś najpierw zrobić podstawowe ciasto z drożdżami. Żeby to zrobić pomieszaj mąkę a także sól plus cukier. W osobnym naczyniu rozpuść drożdże w mleku, a następnie dodaj do mąki. Do takiej mieszanki dodaj także rozpuszczone masło.

To ostatnie możesz zastąpić również olejem. Taką mieszaninę musisz ugniatać tak długo, aż przybierze formę jednolitego ciasta. Ugniatanie powinno trwać maksimum dziesięciu minut, ale jeśli nie masz doświadczenia to ugniatanie ciasta może Ci zabrać trochę więcej czasu. Mieszaninę powinieneś urabiać za pomocą dłoni albo też możesz wykorzystać hak do ciasta drożdżowego.

Urobione ciasto trzeba uformować w kulę a następnie włożyć do miski. Następnie odłóż je do lodówki. Musi tam czekać przynajmniej całą noc, aż trochę urośnie. Gdy sięgnij po ochłodzone ciasto, by upiec cynamonowe bułeczki (w tym miejscu więcej: dobrze opisane na tej stronie), w pierwszej kolejności je rozgnieć a później dodaj cynamon oraz brązowy cukier.

Jeśli chcesz, to teraz możesz dodać rodzynki oraz orzechy czy też żurawinę – zgodnie z Twoimi preferencjami. Tak przygotowane ciasto musisz zrolować. Czasem zgłaszają się nawet osoby robiące spoty reklamowe. Parę blogerek funkcjonuje dzisiaj nawet jako celebrytki. Z pewnością taki status zyskać będzie trudno. Jednak zanim do tego dojdzie, możliwe że i tak załapiesz się na darmowe elementy garderoby od producentów odzieży. Wiele marek ochoczo przesyła swoje ciuchy blogerom, by twórcy internetowi napisali coś o nich na blogu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-26 07:48:26
Tagi: ciasto, cukier, drożdże, masło, rodzynki, ciuchy