Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Pomysł na biznes - kwiaciarnia

Od najdawniejszych czasów kwiaty są podarkiem, który wyraża więcej niż słowa. Obdarowanie kogoś kwiatami mogło sugerować jedną ze sporej ilości, nawet skrajnych, emocji. W czasie romantyzmu istniał nawet unikalny kodeks, mówiący o tym, jakiego rodzaju kwiaty odzwierciedlają jakie uczucia. I nie było to nic dziwnego, że mężczyzna mężczyźnie podarował bukiet; ostatecznie obdarowując go na przykład kaczeńcami, mógł mu życzyć bardzo źle, bądź sprawiając mu krokusy okazywał zazdrość. Konkurencja jest duża, można to dostrzec w szczególności w dużych miastach. Jeśli chodzi o taki biznes, jak kwiaciarnia Warszawa ma co najmniej jedną na prawie każdym skrzyżowaniu.

Lecz nie ma powodu do wielkich obaw. Akurat w tej dziedzinie możemy wyszukać dla siebie lokalizację taką, aby dało się rozkręcić ten sklep naprawdę doskonale.
Kwiat fuksji
Napisał: thisisbossi
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/thisisbossi/2948592689/
Do dnia dzisiejszego zostały w naszej świadomości swoiste pozostałości z tego czasu. Chyba najbardziej znanym z nich jest obdarowywanieukochanej kobiety pięknymi różami. Pozostałe znaczenie kwiatów jest już dzisiaj zdeprecjonowane i większość z nas już go nie zna. Chyba jedynie róże bardzo mocno weszły w ludzką świadomość, że zostaną tam już na zawsze symbolizując miłość, dlatego zawsze warto obdarować nasza żonę bukietem czerwonych róż.

Kwiaty od dawna są jednym z najbardziej interesujących środków na wyrażanie uczuć. Stanowią nieodłączny element wielu uroczystości, chyba nikt z nas nie wyobraża sobie wesela bez kwiatków . Ozdoby do urzędu stanu cywilnego czy sali weselnej proponowane przez kwiaciarnie internetowe są niezwykle różnorodne. Bukiety nadają się na prezent dla każdej osoby, bez względu na wiek czy upodobania. Kwiaty są interesującą opcją, kiedy zdarzy nam się zapomnieć o zaplanowanym upominku rocznicowym, albo urodzinowym. Wtedy szybko możemy udać się do najbliższej kwiaciarni po zakupy.

Sklep z kwiatami znajdziemy prawie na każdym rogu ulicy , a miła i doświadczona sprzedawczyni na pewno znajdzie dla nas coś najbardziej rozsądnego. Skoro już kupujemy kwiaty to być może w kwiaciarni odnajdziemy również ciekawy prezent, nie będzie to może najnowszy zapach perfum, ale kto wie może znajdziemy coś ciekawego .Atrakcyjną propozycją oferowanątworzoną przez wiele kwiaciarni jest poczta kwiatowa. Wraz z bukietem możemy zamówić stepującego i śpiewającego dostawcę, takie usługi obecnie oferuję bardzo wiele firm profesjonalnie zajmującymi się dostarczaniem kwiatów, na przykład.
Niezwykła moc kwiatów
Napisał: Sigma International (Poland) Ltd
Na podstawie: Sigma International (Poland) Ltd. Sp. z o.o.
Warto zacząć od sprawdzenia konkurencji. Tak naprawdę trzeba wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło, które nas interesuje, choćby „kwiaciarnia Wrocław” i przyjrzeć się na mapie, gdzie jest luka, nie ma kwiaciarni, a przydałaby się. Kwiaty doskonale sprzedają się oczywiście w okolicach kościołów i cmentarzy, ale również teatrów, oper albo kin.

Idealne miejsce to sąsiedztwo restauracji, gdzie zakochani przychodzą na randki, albo organizowane są różnego typu imprezy. Naturalnie, zdarzają się miejsca, gdzie będzie trudniej. Kiedy chcemy założyć taki biznes, jak kwiaciarnia Kraków choćby przeciwstawi nam ogromną konkurencję w postaci swoich słynnych kwiaciarek, do których ludzie przyjeżdżają czasem nawet z obrzeży miasta. Dlatego analiza konkurencji jest tak ważna. Równie ważną sprawą jest interesujące podejście do promocji. Musimy wiedzieć jak radzić sobie na przykład z roślinami, które już nie są idealnie świeże i piękne. Dlaczego nie wykorzystać ich jako promocję naszej kwiaciarni i po bardzo niskiej cenie sprzedawać je wracającym z pracy ludziom jako „bukiet na stół w jadalni”, albo nawet i rozdać je z wizytówką naszej kwiaciarni. Ludzie zapamiętują tego typu małe gesty, a jeśli są z okolicy - to zdobyliśmy już stałych klientów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-26 07:48:26
Tagi: emocje, zapachy, kwiaty, randki, rośliny, bukiet