Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Jak uprawiać chryzantemy gałązkowe

Chryzantemy
Napisał: Forest and Kim Starr
Na podstawie: http://www.flickr.com
A w odległości tylko paru kilometrów trafimy na coś zgoła innego. Jest tam zlokalizowana plantacja kwiatów chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w Polsce. Zdecydowanie trzeba pojechać tam, nawet po to, by zobaczyć to na własne oczy. Regularnie organizowane są dni otwarte, kiedy to można obejrzeć najpiękniejsze okazy i nowe gatunki.

Co klienci mówią o rozwiązaniach takich jak chryzantemy igiełkowe? Konsumenci rekomendują również niesamowicie atrakcyjne ze względu na ceny opcje, a na stronie www producenta możemy znaleźć znakomicie dopracowane opcje. Przemyślane oferty trafiają stuprocentowo w obecne potrzeby konsumentów, jak również i ich kryteria, którymi kierują się w codziennych wyborach. Korzystne ceny, w jakich odnaleźć można poszczególne opcje, dodatkowo podobają się klientom. Teraz, kiedy znamy już pozytywnie kojarzącą się symbolikę owych kwiatów, dobrze jest zaplanować im właściwe miejsce w przydomowym ogrodzie lub na działce. Gdy przyroda wokół smutnieje i przekwita, chryzantemy stają się królowymi jesieni.

Okres zakwitania określa się od połowy sierpnia aż do pierwszych przymrozków. Wśród odmian najchętniej kupowanych, wyjątkowa wydaje się być chryzantema wielokwiatowa. Jej kwiaty doskonale znoszą przymrozki do -5 stopni C. Ma płytki system korzeniowy lecz nie wymaga wyjątkowej ochrony i osłony przed mrozem. Wysokość tego krzewu wielokwiatowego może wynieść od 50 do 150 cm.

Lubi stanowiska półcieniste oraz glebę kwaśną lub obojętną. Chryzantema wielokwiatowa wygląda pięknie także w roli tła dla mniejszych roślin ozdobnych.
Jesienny czar chryzantem
Napisał: ankakay
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Jest bardzo wiele gatunków chryzantem, a wszystkie są niezwykle dekoracyjne. Możemy wybierać z bogatej gamy odcieni - od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Mamy odmiany o małych kwiatkach, tych w średnim rozmiarze a także dużych.

Tworzą przepiękne barwne kule w doniczkach i nie da się od nich oderwać wzroku. Uwaga: Kompozycje zieleni piękne przez cały rok warto dobierać z roślin o różnych pokrojach i okresach kwitnienia. Wówczas będzie ona zmieniała się o każdej porze roku. Rośliny te kojarzą się nam zazwyczaj z jesiennymi miesiącami, a jest wiele pięknych odmian letnich, które właśnie w tej chwili kwitną obficie i przepięknie. Może warto pomyśleć o ozdobieniu balkonu czy ogrodu właśnie chryzantemami?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-25 08:06:35
Tagi: producenci, ogród, chryzantema wielokwiatowa, kwiaty, zieleń, kwitnienie