Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Kim jest dzisiaj myśliwy? Jak wygląda aktualnie jego praca?

polowanie
Napisał: Fyn Kynd
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wokół postaci myśliwego narosło wiele mitów, przekłamań i nieprawdziwych informacji. Z jednej strony można to zrozumieć, jeśli jakaś osoba zabija zwierzęta poza okresem ochronnym, to krytyka spada na wszystkich myśliwych, z drugiej zaś strony, to nieuczciwe wobec tego zasłużonego zawodu. Myśliwy to bowiem historycznie człowiek, który zajmuje się gospodarka łowiecką, a wszystko to w zgodzie z prawem i etyką łowiecką. W tym właśnie pojmowaniu jest wrogiem kłusownika.

na polowaniu
Napisał: TheTurducken
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przedzierający się przez lasy i zarośla z łukiem i czyhający na swą zdobycz. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska i gadżety strzeleckie. Prawdziwy myśliwy dba również o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody i własnego komfortu.

Nie musimy zapewne nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które odczuwamy po wielogodzinnym chodzeniu w mokrych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży. Obecnie, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Prawdziwy pasjonat myślistwa nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody oraz własnego komfortu. W praktyce bowiem często zdarza się, ze nabyte przez nas elementy nie prezentują dobrego poziomu, co rzecz jasna zmusza nas do dokonania kolejnych wydatków w krótkim czasie.

Idąc w związku z tym dalej tym tokiem myślenia koniecznie powinniśmy postarać się, by zarówno broń jak i umundurowanie pomogło nam realizować własne hobby (http://www.4hunters.eu/Odziez-i-akcesoria-dla-mysliwych_Odziez-mysliwska_Kurtki%282,207,%29.aspx) w najbardziej przyjemny sposób. Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie
polowanie
Napisał: per Corell
Na podstawie: http://www.flickr.com
chronią na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwiają maskowanie. Nieprzemakalność, lekkość, wytrzymałość i izolacja termiczna to najbardziej istotne cechy odzieży dla myśliwych.

Membrana daje 100 % ochronę przed wodą, natomiast spora ilość przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort podczas czatowania na poziomie gruntu lub w ambonie. Ocieplany, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Idealnie, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w ich opisie. W związku z tym głównym kryterium przy kupnie odzieży dla myśliwych, powinna być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Prawidłowo dobrana odzież myśliwska umożliwi nam bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą i w słońcu i w deszczu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-24 08:20:57
Tagi: kłusownik, gadżety strzeleckie, myśliwy, ubranie, broń, myślistwo