Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

W jaki sposób zadbać o przydomowy ogród?

Mrówki
Napisał: mahalie
W owym tekście niemało na temat metod, dzięki to którym nareszcie będziemy mieli okazję sprawić, że po prostu praktycznie wszystko we właśnie naszym ogrodzie będzie perfekcyjne. No wiadomo - to trochę mimo wszystko chwyt marketingowy, ale tak czy siak fakty są takie, iż dużo można przeczytać z tych artykułów jak ten. W takim razie nieco porad dla wszystkich zainteresowanych spowodowaniem, że ich ogród nareszcie będzie tym miejscem o jakim zapewne skrycie marzą od dłuższego okresu czasu. Bardzo istotna jest efektywna walka z owadami oraz szczurami, które są plagą. Niezbędna będzie chociażby trutka na szczury (sprawdź ofertę e-hortico), która sprawia, że po prostu wszystkie szczury, które bez wątpienia nie są przemiłymi zwierzętami, nareszcie odejdą do lamusa. Byłoby idealnie gdyby takowe zwierzęta nie powodowały aż tak wielu kłopotów, ale no cóż, ogród jest w stanie być subiektywnie idealny, lecz życie nigdy takie nie jest.

Może to dobrze? W końcu generalnie świat byłby o wiele bardziej nudnym miejscem.
trawa
Napisał: Jack Pre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nadchodząca pora roku to dobry pretekstem do zmian. Jeśli dotychczas pośród bujnej flory nie powstało żadne miejsce na rekreację, grilla i meble ogrodowe na garden party, fajnie było by określić taki obszar. Powinna się tam znaleźć powierzchnia gruntu do utwardzenia , np. kostką ażurową lub płytami chodnikowymi, a na pozostałej części założyć uroczy trawnik.Wybrany fragment terenu działki lub ogrodu, w pierwszej kolejności trzeba glebę przekopać i odchwaścić. Środki chwastobójcze (zamów na e-hortico.pl/srodki-ochrony-roslin-chwastobojcze) do tych czynności nie są polecane.

Maja one agresywny charakter i mogą pozbawić glebę nie tylko chwastów, ale i mnóstwa cennych komponentów\właściwości. Może zdarzyć się tak, że zabieg chemicznego usuwania chwastów spowoduje, że nic nie zechce się na niej przyjąć - nawet dłużej niż jeden sezon. Ziemię przekopuje się na „sztych”, czyli głębokość łopaty. Następnie trzeba z niej usunąć grabiami lub widłami wszystkie kłącza, korzenie i rozłogi chwastów. Gdy gleba jest mało żyzna i piaszczysta, trzeba ją ją nawieźć na 10-15 cm grubości warstwą kompostową. Dla przyszłego trawnika bardzo istotną rolę spełnia odczyn podłoża.

Powinien on wynosić od 5,5 do 6.5 pH. Jeśli podłoże jest kwaśne, warto zmieszać je z dolomitem lub kredą. Ponadto dobrze było by ją wzbogacić nawozem , który działa przez kilka miesięcy. Następnie ziemię można równo ubić walcem i podlać. Po kilku dniach umiarkowanej pogody jest ona już gotowa na wysiew trawnika. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odnaleźć idealną opcję odśnieżania na zbliżającą się zimę, oparte jest na zastosowaniu związku chemicznego, jakim jest chlorek magnezu.

Idealnie rozpuszcza lód, co znacznie upraszcza usuwanie zmarzliny z potraktowanych nim obszarów. W żadnym stopniu nie wpływa on na niszczenie powierzchni, tak, jak robi to szkodliwa sól. Dodatkowo z zastosowaniem chlorku magnezu Twoja łopata lub szufla nie będzie musiała być każdego mroźnego dnia w ruchu. Ciężko w sumie akceptować takie persony według których o rośliny w swoim ogrodzie nie ma dużego sensu dbać. Prawda jest taka, że tak naprawdę tego typu rozumowanie się nie godzi. Zawsze należy bardzo się postarać o sprawienie, iż będzie się posiadaczem ogrodu po którym w żadnym razie nie grasują irytujące szkodniki. Pewnie nieco bardziej doświadczeni ogrodnicy nie dowiedzieli się dużo z owego tekstu, bo to takie ogólne myśli, ale można śmiało powiedzieć, że główny cel porad w tym momencie został osiągnięty. Zatem co najmniej jedna osoba dobrze wie jak wielce ważna jest kwestia swojego ogrodu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-21 08:03:53
Tagi: ogrody, trawnik, ogród, Kompost, dolomit, nawóz, łopaty, szufle, rośliny, ogrodnicy