Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Uprawa roślin ozdobnych

przykładowe zdjęcie ogrodu
Napisał: Wendy Cutler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli obok naszego domu jest trawnik, który przynajmniej od czasu do czasu trzeba przekopać, to z pewnością powinniśmy mieć na swoim wyposażeniu jak najwspanialsze narzędzia, przez które będziemy mogli to wykonać. To samo tyczy się sprawy, jeśli posiadamy kominek i co jakiś czas musimy porąbać drewno, żeby móc w nim napalić. Wtenczas też powinniśmy używać wyłącznie siekiery sprawdzonej firmy. Trzeba brać pod uwagę, że wiele roślin ozdobnych jest wysoce wrażliwych na mszyce i owady, dlatego ich odpowiednie oświetlenie jest wyjątkowo istotne w tym czasie. W razie pojawienia się ich, należy spryskać je właściwym środkiem owadobójczym. Wychodząc na wprost różnorodnych pragnień oraz gustów klientów ogromna ilość sklepów stawia obecnie na rozmaitość marek oferowanych przez nie produktów tego rodzaju. Dobry i ważny internetowy sklep z asortymentem ogrodniczym posiada niezwykle bogaty wybór wysokiej klasy produktów ogrodniczych.

Przy uprawie wielkiej ilości roślin efektywny okazuje się mospilan. Zwyczajowo zdecydowanie najlepiej nie żałować nigdy pieniędzy na potrzebne produkty do uprawy roślin. Bezpieczniej bywa przy tym nawet zapłacić czasami parę złotych więcej, aby być w stanie cieszyć się nieprzeciętnymi kwiatami dekoracyjnymi.
trawa
Napisał: Jack Pre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nadchodząca pora roku to wymarzony pretekstem do zmian. Jeśli dotychczas pośród bujnej flory nie powstało żadne miejsce na rekreację, grilla oraz komplet mebli ogrodowych, dobrze było by określić taki zakątek. Pod meble ogrodowe i grill trzeba by wyznaczyć powierzchnię gruntu do utwardzenia , np. kostką ażurową lub płytami chodnikowymi, natomiast na pozostałej części założyć piękny trawnik.Wyznaczony fragment działki albo przydomowego ogrodu, w pierwszej kolejności należy glebę przekopać i odchwaścić.

Środki chwastobójcze (www.e-hortico.pl/srodki-ochrony-roslin-chwastobojcze) nie są polecane. Maja one agresywny skład i mogą pozbawić glebę nie tylko chwastów, ale i mnóstwa cennych składników. Może się zdarzyć, że zabieg chemicznego usuwania chwastów spowoduje, że nic nie przyjmie się na gruncie bardzo długo - nawet dłużej niż jeden sezon. Ziemię trzeba należy na „sztych”, czyli głębokość łopaty. W następnej kolejności należy wyjąć grabiami lub widłami wszelkie kłącza, korzenie i rozłogi chwastów. Jeśli ziemia nie jest żyzna i piaszczysta, wówczas w kolejnym kroku trzeba ją ją nawieźć na 10-15 cm grubości warstwą kompostową. Dla każdego trawnika bardzo istotną rolę odgrywa także odczyn podłoża.

Powinien on wynosić od 5,5 do 6.5 pH. Jeśli jest kwasowe, można zmieszać je z dolomitem lub kredą. Dodatkowo dobrze było by ją nawieźć wieloskładnikowym nawozem mineralnym, który działa przez kilka miesięcy. Na koniec ziemię można już zwałować i podlać. Kilka dni po tym będzie ona już gotowa do wysiewu. Osoby na forach niewątpliwie chętnie opowiedzą zainteresowanym na ten temat, a ich słowa na pewno okażą się ważną wskazówką w ustaleniu, który dokładnie nawóz i zoocydy są najdoskonalsze dla danych roślin (więcej na http://e-hortico.pl/nawozy). Powiedzą także czy i kiedy warto polować na okazje lub kupić rzeczy już sprawdzone.

W natłoku takich produktów łatwo popaść w dezorientacje, dlatego pomóc mogą w tej sytuacji perfekcyjnie przeszkoleni konsultanci, do jakich zazwyczaj wystarczy tylko wysłać maila z odpowiednim zapytaniem. Przy zakupie produktów do ogrodu w jednym internetowym sklepie klient może zwyczajowo liczyć na korzystne rabaty, jakie oferuje wspaniały, świetnie wyposażony sklep ogrodniczy. Pokrewne, przewlekłe problemy, mogą mieć rolnicy. Na znacznej ilości pól w Polsce, przeważnie we wschodniej części kraju, brakuje w ziemi siarki, lub magnezu. Siarka i magnez albowiem są odpowiedzialne za kontrolowanie gospodarki azotem. Nieobecność, lub niedobór tych składników zakłuca wykorzystanie azotu, lub nawet zahamowuje jego cyrkulację w roślinach. Mogą one wtedy być blade czy wyczerpane.

Trzeba uważać, żeby nie mylić tego stanu z niedoborem azotu w roślinach- zwiększenie jego dawki może doprowadzić do jeszcze bardziej znaczącego pogorszenia jakości plonów naszych zbóż. Należy wówczas stosować, razem z roztworem mocznika, nawozy mikroelementowe, retardanty czy fungicydy. Ale, co ważne, możemy wtedy dodać siarczan magnezu (więcej na e-hortico.pl/pl/p/Siarczan-magnezu-25-kg/1459). W fazie początku krzewienia należy stosować roztwór mocznika 18-20 % w cieczy roboczej i ok 5 % siedmiowodnego siarczanu magnezu. W fazie końca strzelania w źdźbło, zawartość mocznika obniżamy do poziomu 6-8%, ale za to siarczanu magnezu, niezmiennie, 5%.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-21 08:03:53
Tagi: trawniki, trawnik, ogród, Kompost, dolomit, nawóz, rolnicy, azot, nawozy, źdźbło, siarczanu magnezu