Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Pomysł na prezent dla chłopczyka i dziewczynki - rower

rower
Napisał: MSM Mońki
Na podstawie: MSM Mońki
Wszystkie dzieciaki to powiedzą i dorosły w sumie też, przecież i oni byli mali – zabawki są niezbędne. Zabawki dla dzieci to świat magii, wiedzy, poznawania świata. To niezbędny element dzieciństwa. Któż z nas nie zapamiętał najmocniej kochanych zabawek – samochodów czy laleczek. gdy wspominamy te lata sielanki przed oczyma stają nam obrazy cudownej zabawy, w której punktem najistotniejszym byli nasi bohaterowie.

Ach, piękne, niewinne lata…
Świecące oczy Furby'ego
Napisał: whatleydude
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z jakich powodów Furby zalicza się do tak niesamowicie lubianych zabawek wśród malutkich klientów? Propozycje producenta doskonale wpasowują się w wymogi tak rodziców, jak maluchów. Interesujące pomysły, spore pokłady kreatywności i efektywna nauka – to wszystko wraz ze sobą niesie rewelacyjną formę spędzania czasu przez malucha. Rodzice wymagają najczęściej niezawodności zabawek oraz pełnego ich bezpieczeństwa, natomiast to właśnie może zaproponować producent. Dzieci, zwłaszcza w pierwszych momentach życia, potrzebują także wielu akcesoriów przeznaczonych do higieny na co dzień. Będą to w pierwszej kolejności pieluchy.

W dawniejszych czasach stosowano pieluchy materiałowe, które po zastosowaniu się prało i wykorzystywało ponownie. Było to jednak rozwiązanie bardzo męczące i czasochłonne. Aktualnie zdecydowanie większa część rodziców sięga po pieluchy jednorazowe. Ich koszt jest zróżnicowany, toteż może sobie na nie pozwolić większa liczba rodziców niż niegdyś. W momencie, gdy dziecko wyrasta już z pieluch, ważnym elementem jest nocnik.

Nocniki dla dzieci sprzedawane aktualnie są często wielobarwne, niekiedy są na nich obrazki przedstawiające na przykład zwierzęta .
rower
Napisał: Glory Cycles
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście w pierwszych latach życia pociecha nie umie jeszcze utrzymywać równowagi na wysokim poziomie. A tej równowagi z kolei wymaga prawidłowe poruszanie się na tradycyjnym rowerze. Nauka jazdy także bywa trudna dla części dzieci. Dlatego nierzadko są one oswajane z rowerem poprzez jazdę na rowerku trójkołowym, który jest bardzo stabilny i się nie przewraca.

Później warto przerzucić się na rower zwykły, do którego można przymocować dodatkowe, niewielkie kółka. Dzięki temu równowaga nadal jest utrzymywana. Ponadto rowery dla najmłodszych dzieci zazwyczaj w możliwość pchania ich za pomocą specjalnego kija przez rodzica, co ułatwia dziecku jazdę (czytaj tu). Jednocześnie trzeba przyznać, że dzisiejsze pokolenie dzieciaków ma do dyspozycji wiele propozycji zabawy. Poza normalnymi zabawkami, które nigdy się nie znudzą są przecież coraz to lepsze gry komputerowe, w jakie można grać, i na komputerze, i na tablecie, i na konsoli. tego typu forma rozrywki co prawda nie jest zła, lecz nie możemy tylko tak pozwolić się bawić naszemu dziecku. Nawet, jeśli bawi się grając w pożytecznie gry, musimy niekiedy odłączyć tą całą technologię i wrócić do czasów analogowych, pobawić się jak to było kiedyś, bez patrzenia w komputer, a w interakcji, która tworzy więź.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-21 08:03:53
Tagi: zabawki, zabawy, nauka, producent, pieluchy, nocnik, dziecko, gry komputerowe, komputer