Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Doskonale przygotowana baza ofert – trylogia husycka na audiobooku

Audiobooki, słuchowiska, trylogia
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy książki możemy nabyć już nie tylko w tradycyjnej formie, ale również utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju absurd, jednak wieku klientów docenia książki zapisane cyfrowo. Dużą popularnością cieszą się audiobooki. Niewiele osób pamięta, że książka mówiona ma całkiem długą tradycję. W Polsce już w połowie lat 30.

firma płytowa Orpheon zarejestrowała bajki Adama Mickiewicza, które czytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. W dystrybucji pojawiły się też najpiękniejsze bajki i baśnie dla dzieci.
książka w formie audiobooka
Napisał: Denise Krebs
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli Ty także używasz czytnika, niewątpliwie doskonale wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki praktycznie wszędzie – nie da się zaprzeczyć, że w dodatku jest to wielce łatwe. Czytniki są lekkie i małe, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia praktycznie żadnego kłopotu.

Innym sposobem na przyswajanie książek jest także przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są na pewno tak modne jak książki w formie elektronicznej, jednakże stanowczo mają sporą grupę swoich zwolenników. Dużą zaletą audiobooków jest również to, że coraz więcej pozycji jest dostępnych właśnie w tej formie. Oczywiście z czasem zmieniły się nośniki, na których utrwala się audiobooki, jednak rodzice nadal z radością kupują dla dzieci tego typu TAG=nagrania]. Przede wszystkim jest to ciekawy prezent, który rozwija wrażliwość dziecka, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole.

Poza tym jeśli po pracy jesteśmy zbyt wyczerpani, by samemu przeczytać dziecku książeczkę do snu, wtedy możemy włączyć mp3. Kiedy na przykład Twoją ulubioną książką jest Wiedźmin - audiobook sprawdź to wydawnictwo tej książki kategorycznie będziesz w stanie znaleźć właściwie w każdym sklepie. Audiobooki to również doskonały sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszystkie z nich władają językiem Braille’a, a nawet kiedy go znają, nie zawsze chcą czytać książki w ten właśnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to bez wątpienia jeden z najlepszych pomysłów na zapoznanie się zarówno z klasyką literatury jak i nowościami wydawniczymi. Sporo księgarni oferuje na swoich stronach internetowych możliwość nabycia audiobooków właściwie na równi z tradycyjnymi wydaniami książek w formie papierowej.

Pomocne audiobooki to również te do nauki języków obcych. Za ich pomocą możemy uczyć się w każdej wolnej chwili, przykładowo w samochodzie. Należy pamiętać, że swoje zadanie spełnią nie tylko tradycyjne kursy w formie cyfrowej, lecz także dobra literatura anglojęzyczna. Tak właśnie możemy szybciej uczyć się konkretnego języka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-21 08:03:53
Tagi: książki, cyfrowo, Audiobooki, książki w formie elektronicznej