Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Jeśli szukasz unikalnego pomysłu na własną hodowlę

Straszyk australijski
Napisał: Raven Fotoamator
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od bardzo dawna ludzie trzymają zwierzęta w domach. Na chwilę obecną zdecydowanie najpopularniejszymi domowymi Zwierzętami są psy i koty, jednak wiele osób decyduje się na trzymanie w domu innych zwierząt. Niejednokrotnie w tej roli pojawiają się przykładowo gryzonie, które zwykle nie są bardzo wymagające jeśli chodzi o pielęgnację. Oprócz tego w wielu mieszkaniach pojawiają się akwaria z rybkami. Zwierzęta te nie potrzebują wiele uwagi od właściciela, a dobrze i efektownie udekorowane akwarium niejednokrotnie traktowane jest jako ciekawa ozdoba pomieszczenia.

Wiele osób interesuje się jednak stworzeniami, które są egzotyczne, a nierzadko także niebezpieczne. Przykładowo w Internecie można znaleźć wielu ludzi, którzy są zainteresowani hodowaniem węży lub groźnych pająków. Niebezpieczeństwo wiążące się z hodowaniem takiego pupila często dostarcza posiadaczowi dodatkowych wrażeń. W każdej sytuacji najbardziej istotne jest, by zwierzęciu nie działa się krzywda i by zaspokajać jego najbardziej znaczące potrzeby.
kameleon w terrrarium
Napisał: Miroslav Vajdic
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielkość tę osiągają najwcześniej około 20 roku życia.

Żółwie stepowe żyją na pustych , wyschłych , skalistych i zarośniętych trawami obszarach prerii środkowoazjatyckich. W norach , w których drzemią , spędzają zimę i odpoczywają , panuje względnie duża wilgoć . Żółwie stepowe kiedyś były uważane za zwierzęta wszystkożerne z przewagą pokarmu roślinnego w pokarmie ; najnowsze badania wskazują jednak , że są one ściśle roślinożerne . Odżywiają się czasowo dostępną roślinnością , lecz unikają trawy . Z przyjściem wiosny , wyżywienie robi się mniej soczyste .

Dieta dziko żyjących żółwi stepowych zawiera dużo błonnika , zaś uboga w proteiny . Poza tym jest ona zmienna i uzależniona od pory roku. Żółwie stepowe są aktywne przeważnie wiosną, po okresie zimowego snu . Wtenczas zaczynają szukanie partnerki do godów. Zazwyczaj żółwie stepowe wchodzą w letni letarg i bardzo często przeradza się w sen zimowy , rozpoczynający się z przyjściem zimnych jesiennych dni . W tym miejscu warto w rzeczy samej zarówno zapoznać się z forami internetowymi, w których na pewno znajdziemy dużo wartościowej wiedzy.

Ilość gatunków proponowana nam przez sklepy zoologiczne bowiem jest duża, w związku z tym też należałoby przed podjęciem ostatecznej decyzji niezmiernie dobrze się zastanowić nad naszym zakupem. Z opinii ekspertów jednakże jednoznacznie wynika, że ciekawym gatunkiem, który powinno się zakupić do naszego domu jest straszyk australijski. Jego wymagania co do pożywienia nie są bardzo duże, w związku z tym też spokojnie zaaklimatyzuje się on w naszym domu. Co ciekawe, również straszyk australijski cena nie jest wybitnie wysoka, co niewątpliwie jest gargantuicznym plusem. Nasze domowe terrarium może w związku z tym wyglądać wyjątkowo atrakcyjnie, jeżeli do tego się przyłożymy.

Ogród w lipcu
Napisał: ricoeurian
Na podstawie: www.flickr.com
Hodowla owadów bez wątpienia jest niezmiernie ciekawym hobby. Niemniej jednak aby ją realizować obligatoryjnie musimy przyswoić pewną zoologiczną wiedzę oraz nabyć należyte oprzyrządowanie. Wyłącznie pod takimi warunkami będziemy posiadać pewność, że nasze zwierzęta będą w czasie dobrze dojrzewać oraz stawać się coraz silniejszymi. Na początku hodowla z pewnością będzie sprawiała nam pewne problemy, wprawdzie z biegiem czasu nasza wprawa będzie już satysfakcjonująca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-20 07:01:18
Tagi: gryzonie, akwarium, ozdoba, skalisty, wszystkożerne, wiosna, gatunków, straszyk australijski