Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Gry online dla przedszkolaka

komputery
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Gry edukacyjne są stałym elementem w prawidłowym wychowaniu pociechy. Dzięki ich walorom naukowym rozwijają zdolności do logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. To także rewelacyjna okazja, by spędzić jeszcze wiecej czasu z dzieckiem, a także doskonały pretekst by zainteresować je konkretną dziedziną wiedzy, zaoferowaną na przykład przez rodzica. To także doskonały sposób by już od wczesnych lat uczyć dzieci rozmów o grze i jej wątkach, zainteresować wiedzą o kulturach innych narodów. Zaletą gier edukacyjnych jest również oderwanie od czasu spędzonego przed niebieskimi pożeraczami czasu.

Karnawał dziecka
Napisał: Sisu.com.pl
Na podstawie: Sisu.com.pl
Gry edukacyjne są nieodzownym elementem w prawidłowym wychowaniu pociechy. Dzięki ich zaletom edukacyjnym rozwijają zdolności do logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. To także rewelacyjna okazja, by spędzić więcej czasu z dzieckiem, a również doskonały pretekst by zainteresować je konkretną dziedziną wiedzy, zaoferowaną na przykład przez rodzica. To także doskonały sposób by już od najmłodszych lat uczyć dzieci dyskusji o grze i jej wątkach, zainteresować wiedzą o kulturach innych narodów. Plusem gier edukacyjnych jest również oderwanie od czasu poświęconego przed niebieskimi pożeraczami czasu.

komputery
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Zalet malowania można wymieniać bez końca. Kolorowanie uczy dzieci różnych nowych zjawisk. Dzieci rozpoznają w ten sposób otaczający świat, różnorodne osobliwości natury, uczą się jak wyrażać swoje uczucia i emocje. Wymienione tutaj zalety można oczywiście odnieść również do kolorowanek online. Malowanki dla dzieci wypełnia się wirtualnie, za pomocą myszki i klawiatury komputera.

Po zakończeniu kolorowania można taki rysunek zapisać na dysku komputera, wydrukować bądź przesłać mailem do kogoś. Nasze malowanki dla dzieci zawierają bardzo często różne zadania otwarte, które dają dzieciom możliwość podawania wielu prawidłowych odpowiedzi. W ten właśnie sposób bohaterowie naszych malowanek zachęcają do wspólnej edukacyjnej zabawy. Sporo rodziców kupując gry poddaje się presji dzieci lub pozostawiają dziecku wolną rękę, nie zawsze zdając sobie sprawy z tego, że mnóstwo gier przepojona jest wulgaryzmami i przemocą, treściami nieodpowiednimi i po prostu nie nadaje się dla dzieci. Jest także spore grono rodziców, którzy w ogóle nie pozwalają swoim dzieciom na gry komputerowe czy kolorowanki do druku.

Nie jest to dobra postawa, warto bowiem pamiętać, że dzieci grając np. w najróżniejsze gry zręcznościowe rozładowują swój stres i nie tylko. Kolorowanki dla dzieci online to nie tylko doskonała zabawa i najlepszy plan na spędzenie wolnego weekendu z dzieckiem w pochmurne dni. Badania udowodniły, że dziecko kolorując rozwija swoją fantazję i umiejętność samodzielnego rozumowania. Malowanie to bardzo dobre wsparcie w nauce pisania, bo rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci rysując poznają kolory, nauczą się nazywać różnorakie obiekty, części ze świata przyrody i zjawiska natury. Innym rozwiązaniem starym, jak świat są kolorowanki Te ikonki przedstawiające zazwyczaj bohaterów legend, pory roku lub zwierzęta, uczą dzieci kolorów i są zachętą do malowania pierwszych własnych malunków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-20 07:01:18
Tagi: emocje, rysunek, zabawy, rodzice, dzieci, kolory