Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób dobrze otaczać troską kota

Karma dla kotów
Na podstawie: www.sxc.hu
Kiedyś w końcu nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że pragnie mieć w domu zwierzaka. To dosyć istotna sprawa i należy się nad nią dobrze zastanowić. Na pewno nie powinniśmy od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, aby zaprzestało nas tym pytaniem zamęczać.

Oszukiwanie malca może przynieść jeszcze gorsze skutki niż brak zgody. Zanim jednak zniszczymy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przemyślmy wszystko na spokojnie. Po pierwsze, odbądźmy rozmowę z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Powiedzmy mu, że jest to żywe stworzonko, które jest od nas całkowicie zależne.

Powinniśmy je karmić i troszczyć się o nie. Jeśli nasze dziecko pojmie to i zgodzi się przestrzegać wszystkich zasad, można zastanowić się nad zwierzakiem.
Kot, zwierzęta domoiwe
Napisał: wrhoanaz
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jak sama nazwa wskazuje karmy te są tworzone kompleksowo z myślą o czworonogach, w taki sposób by zwierzętom niczego nie brakowało. Składniki, z których tworzone są karmy pronature holistic (przejdź na stronę z ofertą), czyli składniki naturalne na pewno sprawią, że sierść psa lub kota pięknie lśni i co najistotniejsze zwierzę będzie na pewno zdrowe.

Tak, więc jeśli decydujemy się na kociaka w mieszkaniu pamiętajmy, że nie wszystkie karmy dla kotów okażą się dla niego przyswajane. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i zapamiętywać, które kocie jedzenie mu pasuje a których nie tyka, najlepiej na bieżąco tworzyć listę. Akcesoria dla kotów (znajdź coś dla swojego pupila!) Dzięki takiej metodzie będziemy po jakimś czasie stwierdzić, która karma dla kota jest tą najlepszą właśnie dla naszego pupila. Musimy też pamiętać o wizytach u weterynarza, jeśli kot wybrzydza za bardzo, albo zbyt często wymiotuje to być może jest uczulony na któreś składniki, które wchodzą w skład karm z supermarketu i być może będzie trzeba kupować jakieś weterynaryjne przysmaki.

Czasem zauważamy, że nasze zwierzęta nie jedzą tego, co wrzucamy im do miski, wtedy przychodzą nam do głowy dwie myśli tj., czy dostały zbyt dużo jedzenia, bo zwierzętom też zdarza się przejeść, czy może akurat karma, którą im kupujemy się nie sprawdza? Jeśli chcemy by nasze psy lub koty zajadały się za każdym razem tak samo tym, co maja w miskach powinniśmy kupić karmy heart-breakers. Te karmy i przysmaki na sto procent spowodują, że nasze pupile będą zajadały się swoimi posiłkami. Zdarza się, że dla naszego psiaka wystarczy kupić dodatkowo przysmak w jakimś innym smaku by pies pochłonął suchą karmę bez żadnych „psich humorów” (http://www.zoologiczny.sklep.pl/Karmy_Suche_Purina_Pro_Plan__28_109_70_289). Decydując się na pieska, zwróćmy uwagę na to, jaki tryb życia prowadzi.

Jeśli mieszkamy w bloku, w małym mieszkanku nie decydujmy się na duże psy oraz takie, które potrzebują się wyhasać. Wybierzmy raczej pieski, którym nie potrzeba tyle ruchu. Jeśli kupimy jamniczka, pamiętajmy o tym, aby nie wchodził samodzielnie po schodach, gdyż to może mu zniszczyć kręgosłup.
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Psy_Karmy_Suche__28_109_70
Najlepsze z najlepszych

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-19 07:10:39
Tagi: zwierzę, dziecko, karmy pronature holistic, karmy dla kotów, karma dla kota, karmy heart-breakers, przysmaki, Sucha karma, kręgosłup