Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Hodowla mastifa tybetańskiego

śpiący Tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niegdyś psy generalnie służyły własnym właścicielom jako bardzo dobra ochrona przed choćby drapieżnikami. Szczególnie na wsi nierzadko psy były praktycznie nieodłączną częścią życia. Dzisiaj w dalszym ciągu psy są w wielu przypadkach wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, przykładowo są bardzo dobre jeśli w grę wchodzi ochrona. Naturalnie akurat w tym wszystkim nie ma nic złego, przecież jeżeli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości nie jest im źle. Jednak takie zwierzaki jak przykładowo tibetan mastiff breeders, są lubiane akurat nie z takowych powodów.

Oczywiście psiaków jak chociażby do-khyi tibetan mastiff i tak w zwykłym schronisku nie zobaczymy - a to właśnie na takie zwierzęta zauważyć można najbardziej znaczący popyt. Co w takim razie można polecić pragnącym mimo wszystko zakupić jakąś psinę? No cóż, może doskonałym rozwiązaniem jest zapoznanie się z lokalnymi hodowlami? A trzeba przyjąć do wiadomości, że akurat w dzisiejszych czasach takowych hodowli nie brakuje. Mieszkańcy Polski w dalszym ciągu bardzo lubią psy, ale najzwyczajniej mają dużo większe wymagania. Poza tym, w większości przypadków nie mamy za dużego domu, a więc preferujemy nieduże psiaki. Jeśli chodzi o rasę taką jak mastif tybetański hodowla wcale nie jest ona droga.

Mastiffy wyglądają znakomicie, natomiast ich wzrost oraz masa jest zbalansowana świetnie. Samce osiągają do 75 centymetrów wzrostu, co jest raczej maksymalnym możliwym wzrostem, kiedy pod uwagę brana jest konkretnie ta rasa. Dzięki takim rozmiarom mogą oni utrzymywać doskonałą kondycję fizyczną oraz sprawność ruchową do późnego wieku. Piękna i niezbyt gęsta sierść mastiffów także odpowiednio wpływa na ich poruszanie się. Życie bez zwierząt dla wielu osób byłoby nudne.

Zwierzęta domowe, także mastif tybetański, potrzebują bowiem wiele starań czy przyjaźni ze strony ich właścicieli. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że wszystkie psy z tendencją do dominacji powinny być wychowywane z należytą konsekwencją i nie należy traktować je w uprzywilejowanej pozycji. W dużej ilości hodowli zajmujących się takiego typu działalnością, jak sprzedawanie mastifów, łatwo się pogubić. Skąd w takim razie warto brać informacje na temat tych psów, jaką hodowlę przyda się zobaczyć?
Mastifztybetu.pl
Napisał: Andrea Arden
Na podstawie: http://www.flickr.com
Życie bez psa dla wielu osób byłoby kłopotliwe. Zwierzęta domowe, również mastif tybetański, potrzebują bowiem sporo troski czy miłości od strony ich właścicieli.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że wszelkie psy z tendencją do dominacji powinny być wychowywane z należytą konsekwencją i nie wolno nadawać im w uprzywilejowanej pozycji. W natłoku hodowli zajmujących się tego rodzaju działalnością, jak sprzedawanie mastifów, łatwo stracić orientację. Skąd w takim razie dobrze czerpać wiadomości na temat tych psów, jaką hodowlę przyda się odwiedzić? Trafionym przedsięwzięciem może okazać się kupno psa w takich miejsach, jak hodowle profesjonalne i doceniane przez grono miłośników zwierząt. Strony internetowe również na pewno pomogą odpowiedzieć na pytanie, która hodowla mastifów tybetańskich jest najmocniej poważana. Genialnym pomysłem będzie nabycie mastifów tybetańskich tylko u sprawdzonych przez sporą liczbę nabywców, znających się doskonale na tresurze mastifa tybetańskiego.

Należy raczej na spokojnie przejrzeć potencjalne oferty wszystkich pobliskich firm, aby mieć chwilę czasu, żeby dobrze zapoznać się z ich zaletami. Trafionym posunięciem może okazać się kupno psa w takich miejsach, jak hodowle fachowe i doceniane przez większość miłośników zwierząt (np. http://mastifztybetu.pl/). Strony internetowe również niewątpliwie pomogą odpowiedzieć na pytanie, która hodowla mastifów tybetańskich jest najbardziej ceniona. Doskonałym przedsięwzięciem będzie nabywanie mastifów tybetańskich jedynie u sprawdzonych przez grono użytkowników, znających się perfekcyjnie na zwyczajach mastifa tybetańskiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-19 07:10:39
Tagi: mastiff, zwierzęta, psy, sierść