Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Warsztaty NLP sposobem na sukces.

Akademia Inspiracji Baltic Wood
Napisał: Baltic Wood
Na podstawie: Baltic Wood
Bardzo modną dziedziną w psychologii, a w sumie na pograniczu psychologii i świata pełnego motywujących trenerów stało się programowanie neurolingwistyczne. Metoda nlp, bo tak mówi się o programowaniu neurolingwistycznym to działania mające na celu nauczenie nas tego by odnajdywać się w świecie z wyjątkowo ciekawymi rezultatami. Jest to zbiór różnego rodzaju technik, które mają zmienić spojrzenie człowieka na to, co go otacza, a w szczególności na samego siebie. Ta metoda często pojawia się przy szkoleniach z samorozwoju.

Dzięki metodom nlp mamy możliwość zwiększenia efektywności na przykład naszych umiejętności negocjacyjnych czy też polepszenie innych istotnych umiejętności, które pozwolą nam lepiej pracować. Oczywiście nie wszyscy są przekonani, co do skuteczności tego typu działań, jednak Ci, którzy nie wierzą i by sprawdzić, co i jak udali się na szkolenie, na którym zastosowano tego typu techniki są nimi oczarowani. osoby z pierwszych stron gazet często doskonale wiedzą jak wykorzystać techniki nlp, by ich kariery rozwijały się w błyskawicznym tempie.
treningi NLP
Napisał: Waag Society
Na podstawie: http://www.flickr.com
Programowanie neurolingwistyczne czyli metoda NLP ma swoich zwolenników oraz przeciwników.

Dość często słyszy się, że techniki te nie pokrywają się z doświadczeniem i nie mają żadnego wpływu na nasze życie. Zbyt dużą ilość badanych po prostu nie poparła efektów. Może nam się zdawać, że NLP to tylko zwykła wiedza, jaką musimy posiąść, by żyło się prościej i lepiej – nic bardziej mylnego, prócz wykładów teoretycznych prowadzący oferują nam również różnego rodzaju terapie dzięki na przykład hipnozie. W tym wypadku jest to już angażowanie się w nasz umysł dużo wyższego stopnia.

Cała metoda oparta jest na psychologii – to dzięki niej posiądziemy wiedzę, jak zwalczać brak pewności siebie a w zamian wyzwalać ufność a także radość z życia.
Polska Akademia NLP - metody, szkolenia, nlp...
Na podstawie: polskaakademianlp.pl
Neurolingwistyczne programowanie, (czyli http://polskaakademianlp.pl/kim-jestesmy/) jest w stanie sprawić, że nawet najbardziej wycofana osoba będzie w stanie uśmiechać się do świata. Metody nlp mają pomóc w zmianie horyzontów myślowych, z nieśmiałych osób stworzyć postaci pewne siebie. Działanie, które musimy podjąć zostaje wprowadzone w życie, a nie jest tylko kolejną nieprzybierającą kształtu myślą. Nlp to swoistego rodzaju manipulacja własnym umysłem.

Chodzi tu o przeprogramowanie umysłu pozwalające nam na lepsze życie. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć to właśnie jest nam dane. Musimy tylko uwierzyć, że można tak zaprogramować siebie, by wszystko szło dobrze. Zawsze znajdą się malkontenci twierdzący, że nlp to kolejna ułuda, chcących dorobić trenerów i mówców.

Jednak warto pójść na szkolenie, które ma pomóc nam w naszym samorozwoju, które ma na celu pokazać nam jak się zmotywować do działania, a tam zapewne poznamy metody nlp i zrozumiemy, że dzięki nim naprawdę możemy ułatwić swoje życie, ale tez i naszego otoczenia. Ludzie, którzy zaczęli zajmować się tą paranauką stwierdzili, że te metody mogą być pomocne w terapii różnych zaburzeń. Tak, więc warto zamiast negować, spróbować dowiedzieć się czegoś więcej, może okaże się, że nlp to idealny sposób na rozwiązanie naszych problemów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 07:53:19
Tagi: psychologii, działania, Technik, samorozwoju, techniki, gazet, programowanie, terapia, życie, nlp, manipulacja