Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Właściwe fotografie to podstawa

aparat fotograficzny
Rozpoczynając przygodę z fotografią podstawową sprawą jaką musimy rozważyć jest bezwzględnie dobry aparat. Na początek można przyjąć, że tradycyjne aparaty będą zbyt trudne w obsłudze dla amatora i skierować większą uwagę na mniej wymagające aparaty cyfrowe. Dziś na rynku oferowane są trzy podstawowe typy cyfrowych aparatów fotograficznych: kompaktowe, bezlusterkowe oraz lustrzanki.

Różnią się one między sobą możliwościami jakie oferują, co jest skutkiem innych parametrów oraz gabarytami, na które duży wpływ oprócz samego aparatu ma bardzo mocny obiektyw. W zależności od tego, w jakich sytuacjach głównie chcemy robić fotografie, co pragniemy uchwycić, bez wątpienia będziemy wymagali różnych aparatów fotograficznych. Nie mniej najważniejsze ciągle przy nich są Sigma, ponieważ to od nich zależy, czy będziemy mieli szansę zrobić ujęcia z rzeczywiście dużej odległości, czy nasze zdjęcia będą mogły być robione po ciemku, czy tylko i wyłącznie w ciągu dnia.

Najbardziej zaawansowanym aparatem, polecanym dla osób zdecydowanych dłużej kontynuować swoją pasję są lustrzanki cyfrowe. Dają one możliwość uzyskać wspaniałą jakość obrazu (zwykle lepszą niż pozostałe opisane typy aparatów), większą ostrość. Wadą będą bezsprzecznie ich większe wymiary i ciężar, poważna cena oraz zaawansowana obsługa, przede wszystkim dla początkującego.

Jeżeli jednak będzie się z determinacją chce się profesjonalnie rozwijać w branży fotograficznej lustrzanka będzie niezastąpiona. Co więcej taki obiektyw ma tak wiele parametrów, iż ma szansę się okazać, że to w znacznej mierze właśnie od niego zależy, jakiego typu ujęcia będą nam wychodziły i czy będziemy zadowoleni z rezultatu całkowitego, który uda nam się otrzymać. Wciąż o poradę możemy zapytać specjalistę Próbą wyeliminowania niektórych minusów lustrzanki cyfrowej przy zachowaniu dobrych parametrów są niedawno wprowadzone na rynek aparaty bezlusterkowe.

Są to aparaty kompaktowe ze zmiennymi obiektywami. Są one lżejsze niż lustrzanki i pozwalają na otrzymywanie efektów wyższej klasy niż kompakty. Jest to ciekawa alternatywa jednak wciąż trzeba liczyć się z potrzebą noszenia dodatkowych obiektywów co może być niepraktyczne podczas między innymi letnich wycieczek.

Zaśmiecone zbyt wieloma szczegółami tło, to „wizytówka” większości fotografów-amatorów. Słupy, drzewa, linie telegraficzne, kubły na śmieci i podobne „kwiatki”, psują całą kompozycję odwracając uwagę od tego co najważniejsze. Zatem, miej oczy szeroko otwarte!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:38:29
Tagi: aparaty, lustrzanki, fotografia