Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Jakie rasy psów są najszlachetniejsze intrygujące?

Napisał: phwadsworth
Dzieciaki w pewnym wieku dorastają do pewnej śmiałej decyzji i któregoś cudownego dnia oświadczają nam, że pragną posiadać zwierzaka. Może to być wpływ kolegów z podwórka. Jeśli w sąsiedztwie jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne stworzonko jest na podwórku kimś. Pozostałe dzieci chcą przecież zwierzaka pogłaskać, pofiglować z nim chwilkę.

W tym przypadku ten maluch jest panem i władcą i tylko od jego humoru zależy, kto teraz weźmie do ręki jego chomika. Na pewno najlepszym pomysłem będzie wyjście do weterynarza, który zleci kotu wszystkie potrzebne badania oraz dobierze najlepszą karmę dla danego zwierzęcia. Zazwyczaj dobrej porady udzielą również pracownicy sklepów zoologicznych. Niejeden internetowy sklep zoologiczny zatrudnia obecnie przede wszystkim prawdziwych fanów kotów.

Taka osoba niewątpliwie będzie kompetentnym rozmówcą jeśli chodzi o dobro zwierzaka. Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najbardziej inteligentnych a także w największym stopniu czujnych ras piesków, rzadko przejawiającej zachowania awanturnicze, atoli jest to jednocześnie rasa nieufna oraz wyspecjalizowana w reagowaniu na możliwe zagrożenie. Dzisiaj właściwie każdy sklep zoologiczny dba o to, aby mieć w swoich szeregach takie pracownice. Możliwość skorzystania z ich porad dla mnóstwa właścicieli zwierzaków bywa nieoceniona.

Nader istotną kwestią jest także wybór najlepszego żwirku dla zwierzaka. Niewątpliwie nie polecamy wykorzystywania piasku zamiast żwirku. Piasek bynajmniej nie pochłania brzydkich aromatów, dlatego trzeba go wymieniać za każdym razem. Koty zdecydowanie muszą mieć czystą toaletę – w przeciwnym razie sporo z nich załatwi się w innym miejscu.

Zawsze można kupić żwirek bentonitowy, drewniany lub silikonowy - idź na stronę.
tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinno się więc sprawić sobie takiego psa, naprawdę może on okazać się świetnym oraz lojalnym towarzyszem. Panuje wiele nieścisłości na temat historii mastifa tybetańskiego. Przyczyn takiego stanu powinniśmy szukać w tym, że Tybet przez wieki znajdował się w sporej izolacji od pozostałych kultur, więc prawda nie do końca jest odkryta. Można jednak zaprezentować najbardziej zgodne informacje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:38:29
Tagi: świnkę morską, Internet, rasa