Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Ciekawe wakacje dla dziecka

łąka
Napisał: PhillipC
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Konie z pewnością należą do najbardziej szlachetnych zwierząt. Ich niezwykle foremne uformowane ciało, pełne wyrazu i dobrotliwe oczy u ludzi wywołują niekłamany zachwyt. Konie potrzebują dużej troskliwości. Zarówno z racji delikatnego zdrowia, jak również słabą psychikę. Ochrona koni to temat szeroki i ważny dla wszystkich, kto lubi konie i je ma.

konie
Napisał: Noel Pennington
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pewne jest, że pensjonaty dla koni (zobacz-> http://www.patataj.com/oferta/pensjonat) gwarantują wysoki standard usług również wyśmienite warunki dla koni i ich posiadaczy. Większa część stajni powstało na początku jako spełnienie upodobań, tylko i wyłącznie do celów własnych, potem dzięki zapałowi i sentymentu do koni także z myślą o innych zwolennikach tych zwierzaków została zmieniona na pensjonat. Mianem hipoterapii nazywa się typ terapii, w której używa się koni. Dobroczynny wpływ tych zwierząt na samopoczucie ludzi zarówno wolnych od chorób, jak i chorych stwierdzono już wiele lat temu.

Stosunkowo niedawno z kolei do schorzeń, przy których pomocna jest hipoterapia, zaliczono autyzm. Ogólnie leczenie takie oparte jest na jeździe konnej oraz szeroko ujmowanym kontakcie z tymi zwierzętami. Jazda na koniu ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy, trenuje zmysł równowagi i koordynację. Hipoterapia to również dobrodziejstwa wynikające z obcowaniem z żywym zwierzęciem i oswajanie się z nim, co pozostawia wymierne korzyści dla sfery psychicznej.

Obozy jeździeckie oferują dużą ilość atrakcji dla dzieci w rozmaitym wieku i płci. Każda osoba znajdzie tu coś dla siebie. Zarazem amatorzy sportu, miłośnicy niezobowiązującego wypoczywania, zabaw na wolnym powietrzu jak i wszyscy ci spragnieni niesamowitych atrakcji. Dziecko dzięki tego typu obozowi jest w stanie opanować podstawy jazdy konnej, a również nawiązać ważne kontakty ze swoimi rówieśnikami.

Kolonie konne uczą przy tym odpowiedzialności i radzenia sobie z własnymi słabościami.
koń
Położenie stajni na brzegu Warszawy stanowi wspaniałe miejsce dla ludzi czynnych zawodowo, a również kochających bliskość Srodowiska naturalnego. Niedaleko lokalnego gwaru, a jednocześnie na tyle daleko by zapewnić swoim podopiecznym, również i sobie strefę wypoczynku, ciszy i równowagi w osłonie zielonych lasów. Bliskość stajni od punktu gdzie mieszkamy daje ogromny komfort nie tylko dotyczący trwania dojazdu i spalonego paliwa, ale także komfort intelektualny. Wszyscy wiemy, iż zdarzają się takie sytuacje, że przy zwierzaku trzeba posiedzieć i pół dnia, lub zmienić opatrunek rano, przed pójściem do pracy. W miejscach pensjonatowych dla koni właściciel ma możliwość umieścić swego pupila i doglądać go osobiście, bądź po części zlecić opiekę właścicielom..

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 06:41:03
Tagi: dzieci, konie, hipoterapia, Kolonie konne, stajnia