Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Jakie chryzantemy wskazane jest wybrać?

białe chryzantemy
Napisał: alexeyklyukin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oferowana dzisiaj konsumentom chryzantema ogrodowa okazuje się dla wielu świetnym wyborem. Wyjątkowe kwiaty w ogrodzie to nie tylko nasza wizytówka, jednak też znacząca poprawa estetyki panującej wokół naszego domu. Chryzantema w stanie dzikim spotykana jest na terenie Chin i Japonii, a także Korei czy Mongolii. W Polsce trafić można na chryzantemę Zawadzkiego, jaką znaleźć można bez problemu u wielu dostawców w bardzo niskich cenach. Patrząc na kwiaty takie jak chryzantema doniczkowa (poznaj naszą ofertę: http://www.chryzantemy.pl/doniczkowe_drobnokwiatowe_jesienne.html) dostrzega się nadzwyczajne zainteresowanie nimi na rynku.

Nieustannie przybywa rewelacyjnie przygotowanych propozycji, które zdobywają uznanie wśród klientów. Wybór możliwości wysokojakościowych jest zachwycający, dlatego warto wybierać te dla siebie najkorzystniejsze. Chryzantemy zaliczane są do niesamowicie pięknych kwiatów, które zyskały już uznanie u wielu klientów. Poszukiwanie kwiatów idealnych to nasze zadanie specjalne. Zdecydowanie należy wiedzieć, iż chryzantemy spełniają te same role w kulturze dalekowschodniej, jak w Europie i Ameryce róże.

Tak samo, jak w kręgach europejskich,
Pszczoła na kwiacie
Napisał: Ruth Hartnup
Na podstawie: http://www.flickr.com
czerwona barwa tego kwiatu jest uznawana za wyznanie romantycznych uczuć. Ponadto w kraju kwitnącej wiśni złota chryzantema została znakiem widocznym na herbach cesarzy; w tradycyjnej chińskiej medycynie uważano, iż płatki kwiatów chryzantemy dodane do kąpieli zapewniają długowieczność. Najprawdopodobniej wynika to ze znacznej wytrzymałości tych pięknych, wyjątkowych kwiatów – jako nieliczne potrafią przetrwać lekki mróz bez utraty walorów estetycznych. Co prawda uprawa chryzantem nie jest tak banalną, rzeczą jak to ma się w przypadku innych rodzajów kwiatów. To kwiaty, które są wyjątkowo wrażliwe na minusowe temperatury, które jak wiemy w Polsce mają miejsce bardzo często.

Z racji tego nie nadają się do uprawy gruntowej, która w naszym kraju jest bardzo modna. Tylko niektóre rodzaje dają takie szanse. Podsumowując jeżeli klimat jest dogodny, chryzantemy dobrze uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych oraz tych, które posiadają duży zasób składników odżywczych. Jeżeli posiadamy cięższe gleby nie damy radę uprawiać tych kwiatów, gdyż istnieje wówczas zdecydowanie większe prawdopodobieństwo zmarznięcia kwiatów.

Tak samo jak się ma to w przypadku niemal każdego kwiatu, chryzantema lepiej uprawia się tam, gdzie mamy kontakt z dużym działaniem światła.
Chryzantema
Napisał: Maria Meehan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z punktu widzenia pielęgnacji chryzantemy należą do roślin średnio wymagających. Opłaca się zasadzać je z sadzonek, ale możliwe są także odmienne tajniki – dla przykładu z korzeni. Można je sadzić zarówno wiosną, jak i latem, lecz w razie pewnych niezwykłych odmian – chociażby zimujących – lepiej dobrać ich specyfikę do pory sadzenia. Wymagają one słońca i dlatego też na pewno należy posiadać je w szklarni; potrzebują też dużej ilości wody , a także dobrze nawożonej gleby, rzadko jednak padają ofiarą szkodników.

Doskonale za to wytrzymują małe temperatury. W celu uzyskania estetycznych i okrągłych kwiatostanów trzeba trzykrotnie podczas roku wykonać tak zwane uszczykiwanie, czyli usunięcie końcówek młodych pędów. Z pewnością dobrze pamiętać, iż przesadzanie nie stanowi kłopotu w trakcie pielęgnacji chryzantem, o ile wykonuje się je systematycznie. Chryzantemy mogą występować w odmianach o różnej wysokości oraz w najrozmaitszych opcjach kolorystycznych. Poza klasycznymi białymi albo jasnoróżowymi pojawiają się też wyraziście czerwone i pomarańczowe , jak również jaskrawożółte. Podczas zimowania znakomitym pomysłem jest przykrycie roślin gałęziami świerkowymi lub torfem, ale w żadnym razie liśćmi z powodu dużej podatności tych kwiatów na wilgoć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 06:41:02
Tagi: kwiaty, gleby, Wybór