Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Rewelacyjny pomysł na sprawdzony prezent dla najmłodszych

Klocki lego w prezencie
Napisał: Phil Oakley
Na podstawie: http://www.flickr.com
We współczesnym świecie ogromnym znaczeniem cieszą się zawody techniczne. Nie zdumiewa w związku z tym fakt, iż znajduje to wyraz w rozrywkach naszych dzieci. Z frajdą zatem wcielają się w funkcje budowniczych miast czy klasycznie w rolę lekarza. Aby gra była przednia, należy przykładowo stworzyć całe miasteczko. Przepis na to jest raczej prosty, starczy krzynka kreatywności, pudła i już makietka wykonana.

Niewątpliwie na podwórzu wszystko może się miasteczkiem. Co jednak zrobić, kiedy mali budowlańcy nie mogą przebywać poza domem, bo leje. Wtenczas z sukursem przychodzą klocki. I jeszcze raz tak jak na podwórzu można stworzyć Londyn. Dziadkowie obecnych pociech posiadali zaledwie swoją wyobraźnię i zrobione z drewna kostki z których konstruowali miasta.

Sporo rodziców narzeka, że ich dzieci spędzają całe dnie na nierozsądnym marnowaniu czasu przed komputerem. Lecz wystarczy się rozejrzeć by zauważyć, iż można również spotkać gry które stymulują rozwój wyobraźni, analitycznego myślenia czy umiejętności planowania. Ta gra to Lego Hobbit, w której Bilbo pomaga krasnoludom w odzyskaniu ich królestwa. Jeśli jesteście ciekawi, jak może tego dokonać, kto stanie mu na przeszkodzie i jakie kłopoty go czekają w trakcie tej przygody to zapraszamy do gry. Szczególnie, że akcja toczy się w szybkim tempie, niepozwalającym sobie na jakiekolwiek przestoje - częste zmiany scenerii skutecznie angażują w to co się dzieje na ekranie.

miasteczko z klocków Lego
Napisał: Random Retail
Na podstawie: http://www.flickr.com
U zarania dwudziestego pierwszego wieku, dzieciaki mają z pewnością łatwiej, wystarczy zestaw Lego City, i sprawa jest załatwiona. W niecałą godzinę powstają karetki , samochody straży pożarnej, lotniska albo komendy policji, łącznie z aresztami. Nie wybuchają wtedy kłótnie o to, czym ta czy tamta budowla jest. Zestaw Lego City przeznaczony jest dla dzieciaczków wieku od 5 lat, które sprostają już myśleć abstrakcyjnie, łatwo z zadanych podobnych części układają nowe przedmioty. Zabawki te z powodzeniem możemy zakwalifikować do grupy edukacyjnych, gdyż uczą milusińskich pokonywania problemów, uczą że z takich fragmentów przy szczypcie kreatywności da się wykreować całkowicie nowe budowle.

Zestaw Lego City zawiera w sobie przynajmniej dwie alternatywy, dla przykładu z tych samych fragmentów można wybudować wóz policyjny i bolid. Wybór możliwości zależy jedynie od latorośli. Rodzic dziecka w czasie zabawy ma szansę stymulować ręczne umiejętności dziecka, co z pewnością przyda się w życiu szkolnym lub dojrzałym. Bez wątpienia jest to też metoda na zbudowanie więzi dzieci z dorosłymi. W trakcie takich zabaw, mamy okazję skutecznie nauczyć pociechę, iż do postanowionego efektu dochodzi się stopniowo, poprzez stopniowe realizowanie wprzódy ułożonego projektu.

Klocki natomiast, zadowolą nieco młodszych miłośników twórczości Tolkiena. Zabawa nimi pomaga kształtować wyobraźnię przestrzenną i przenosi małych podróżników w świat magii i tajemnic. Dobierając zabawki dla swoich dzieci uwzględnijmy, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu. W związku z tym zezwólmy dzieciom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 06:41:02
Tagi: dzieci, LEGO, kostki, budowla