Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Zabawki konstrukcyjne - by nasze dziecko rozwijało się szybciej

zabawki konstrukcyjne
Napisał: Vasile Cotovanu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy najprężniej rozwija się człowiek? Oczywiście w dzieciństwie! Zatem to oznacza, że najważniejszym zadaniem każdego rodzica musi być zapewnienie własnej dumie warunków do odpowiedniego rozwoju. Intelektualnego, ale także ruchowego. Ciężkie do zrealizowania to zadanie, jakby nie patrzeć wyłącznie spłodzenie dziecka jest proste, akurat cała reszta jest sporo cięższa. Bardzo wielu rodzicom na nieszczęście wychowanie swojej pociechy wychodzi mocno średnio, ciężko w takim razie nie chcieć pogratulować tym rodzicom, którym ta sztuka świetnie wychodzi. Na początek lalki szmaciane. Wielu z nas je pamięta.

Takie lalki są o wiele lepsze niż te robione z plastiku czy podobnych materiałów głównie dlatego, że nie są twarde i nawet małe dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy. Drugi pozytyw – można wykorzystywać je do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko aby przedstawiło historię tej postaci. Lalka może stać się kimkolwiek – księżniczką, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy smykałkę do szycia możemy uszyć jej różne stroje według tego co o lalce opowie nam dziecko. Chociaż tak naprawdę nawet wspaniały rodzic tak czy siak w żadnym przypadku nie może rzec, iż robi wszystko w bezbłędny sposób.

Zbytnie zadufanie w sobie to wielka wada, ta wada, z którą bez wątpienia należy starać się skutecznie zawalczyć. Kiedy taki rodzic będzie myślał, że idealnie podchodzi do kwestii wychowania własnego dziecka, niejako z automatu wyrządza dla niego sporą krzywdę. Zdecydowanie warto w takim razie na serio pomyśleć w jaki sposób korzystniej przygotować swoją pociechę do typowego funkcjonowania...(czytaj pełen raport) Powinieneś swojemu dzieciakowi sprawić dobre zabawki edukacyjne (obejrzyj zabawki logiczne dla dzieci). Czym się takie rzeczy charakteryzują? Przede wszystkim tym, że umieją prawidłowo zjednoczyć rozrywkę ze stymulacją intelektu. Nie dawaj maluchowi idiotycznych figurek postaci z bronią. Daj mu raczej kilka kompletów prostych klocków, z których maluszek będzie mógł zbudować co tylko zapragnie.

Konstruowanie niesamowicie stymuluje intelekt - potężnie ćwiczy rejony mózgu, które odpowiadają za wyobraźnię oraz zdolności manualne. Dużo eksperymentów naukowych udowodniło, że dorośli ludzie, którzy niegdyś bawili się klockami, odznaczają się sporo wyższą inteligencją i wyobraźnią od tych dorosłych, którym niezbyt mądrzy rodzice dawali głupawe bajki w telewizji.
eduleon.pl
Być może fantastycznym rozwiązaniem jest to by umiejętniej podejść do kwestii zabawek? Zabawki są świetne, zasadniczo zabawa jest ważna w każdym wieku. Jednakowoż są takie zabawki, które mocniej mogą rozwinąć nasze dziecko! Przykładowo zabawki konstrukcyjne sprawiają, że IQ młodego jeszcze człowieczka będzie lepsze. Nierzadko znaczenie ponadprzeciętnego ilorazu inteligencji jest pomniejszane, lecz trudno nie dostrzec, iż w zasadzie o inteligencję swojego dziecka dbać absolutnie warto. Zapamiętajmy jedno: jeśli tylko umiemy do inteligencji własnego dziecka podejść w umiejętny sposób, to raczej nie ma powodu do obaw.

Choć wiadoma sytuacja, że w dziecięcym wieku nie ma sensu przesadnie przejmować się testami IQ, ponieważ na to przyjdzie jeszcze pora. To pewne, rodzice powinni to wszystko wiedzieć. Warto zauważyć, że najkorzystniej maluchowi odciąć totalnie dostęp do odbiornika. Ciągle patrzenie się w skaczące obrazki jest szkodliwe dla mózgu. Zupełnie inaczej jest w przypadku komputera – warto, żeby dzieciak spędził parę chwil przed komputerem, ale oczywiście przy twojej asyście. Dzisiaj umiejętność używania peceta i znajomość internetu są cenne. Pamiętaj także, że gry komputerowe nie są wcale tak okropne, jak to starają się powiedzieć nam rzekomi eksperci, a w rzeczywistości ignoranci. Oczywiście chroń berbecia, by nie grał w gry, które są wyłącznie dla dorosłych. Samodzielnie wybierz dla niego ciekawą i mądrą grę. Gra wideo może mieć podobny zbawienny wpływ na intelekt malucha, co tradycyjne zabawki edukacyjne (obejrzyj gry edukacyjne od eduleon.pl).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:53:36
Tagi: dzieci, zabawki, ludzie, wychowanie, gry, zabawa, rodzice, bajki