Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Jak dbać o ogród? Mamy sprawdzone rady dla poszukujących solidnych wiadomości

ogród - zdjęcie
Napisał: Guilhem Vellut
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ogród to szczególne miejsce dla każdego właściciela. Niezależnie od swoich rozmiarów jest miejscem wypoczynku, w którym można się wyciszyć i zrelaksować po męczącym dniu. Stylów rozplanowania ogrodów jest bardzo wiele; klasyczne szkoły tworzenia ogrodów pochodzą z czasów przed wieloma wiekami. Od najdawniejszych czasów bowiem doceniano urok i kojące działanie tego miejsca.

Jakiś czas temu jeszcze powszechne było przykładowo uprawianie przydomowych ogródków warzywnych, dzięki czemu miało się świeże jarzyny bez konieczności nabywania ich. Ciężko uważać, iż w szczególności kompletnie niedoświadczona osoba, która do tej pory nie miewała styczności z ogrodnictwem z dosłownie wszystkim będzie sobie radziła. Ale spokojnie - przecież zawsze można przeczytać do końca ów artykuł!
rosliny
Rośliny są podstawą życia, między innymi te, jakich uprawę człowiek opanował, nauczył się hodować nowe, trwalsze gatunki, by tworzyć z nich: mąkę, wypieki, dżemy, margaryny, oleje i inne rzeczy, o których zwykle nie sądzi się, że pochodzą z jakiegokolwiek pola uprawnego, jakichkolwiek kłosów. Ponadto – do wiadomości fanów tłustej kuchni i pieczystego w każdym posiłku – zwierzęta hodowlane spożywają właśnie rośliny; także gdy są to odpadki, jakich nikt raczej już nie zużyje; nawet pasze stanowią najtańsze w uprawie, choć obfitujące w składniki odżywcze kłącza, nasiona i łodygi.

By mieć mięso, powinno się zwierzęta, z których ono pochodzi, karmić, i to konkretnie.
ogród w rozkwicie
Napisał: Wendy Cutler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zatem: w jaki sposób zadbać o piękno swojego ogrodu? Niesamowicie ważna jest trawa. Choć jak najbardziej można wyobrazić sobie taki ogród, który jest piękny, ale całkowicie bez kwiatów, róż, itp., to zapewne ogród bez posianej trawy w żadnym wypadku nie jest fajnym widokiem. Można zaryzykować twierdzenie, że ogród bez trawy nie jest ogrodem.

Zatem nasiona traw (http://e-hortico.pl/trawy) muszą zostać odpowiednio wcześniej zasiane, odnośnie tego nikt z ogrodników nie powinien miewać wątpliwości. Zresztą to truizm, nie ma sensu pisać już na temat trawy! Nierzadkim problemem z jakim muszą się stykać polscy ogrodnicy są niestety relatywnie ograniczone finanse. Czyli choć ogrodnik chce wreszcie spowodować, że jego ogród będzie piękny, to na własne nieszczęście nie może pozwolić sobie na zakup absolutnie wszystkiego. Jednak np.

nasiona traw firmy osmocote, czyli chyba najwspanialsze nasiona dostępne na rynku, naprawdę nie są bardzo drogie. To znaczy trzeba wiedzieć, w którym miejscu kupować potrzebne rzeczy do swojego ogrodu. Pewnie z niemal wszystkim tak właśnie jest... Uprawy przemysłowe, ogrodnictwo, uprawy cieplarniane – jest to mnóstwo wyzwań dla dowolnej osoby zarabiającej na życie uprawą roślin. Są rzecz jasna gatunki, na przykład rzepak, jakie świetnie radzą sobie w każdych okolicznościach, istnieją jednak i takie rośliny, które narażone są na wszelkiego rodzaju choroby i plagi, a są o wiele bardziej dochodowe. Przede wszystkim ta druga gałąź rolnictwa wymaga coraz to skuteczniejszych rozwiązań i propozycji, jakie umożliwią nieco wydajniejszą pracę, a do tego – co najistotniejsze – są bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:53:35
Tagi: trawa, nasiona