Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Jakiego typu zabawki będą odpowiednie dla Twojego dziecka na każdym stopniu jego rozwoju?

Zabawka Fisher Price
Napisał: US CPSC
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czym cechuje się zabawka Furby, pytają zaciekawieni rodzice? Jej możliwości są wręcz nieograniczone, dlatego tak szczególnie podoba się maluchom. Nierzadko można też przyłapać rodzica na zabawie Furbym. Poszczególnych cech charakteru zabawka nabiera w trakcie jej użytkowania, więc odpowiednie podejście może ukształtować to, jaka się stanie. Niezwykłe właściwości Furbiego to nie jedyna zaleta atut tej interaktywnej maskotki. Jej ukształtowana z naszą pomocą osobowość może owocować piękną, obopólną przyjaźnią na długo. Nadzwyczajnie kolorowe, namawiają do zakupu małych rajdowców.

Małe dzieci lubią między sobą konkurować, toteż z niesamowitą radością zapewniają sobie małą dawkę adrenaliny w postaci wyścigów samochodowych. Aby przeżycia stały się jeszcze większe, marka produkująca zabawki Hot Wheels (tu więcej: źródło) proponuje swym małym klientom wyjątkowe tory, po których autka jeżdżą jak szalone. Wielkim sukcesem firmy są bardzo oryginalne modele z dinozaurem, kobrą albo ośmiornicą. Ci, którzy przyszli na świat w latach 80 świetnie pamiętają czas, w którym w niektórych sklepach zaczęto sprzedawać wysokiej jakości resoraki. Pełne kolorów i misternie wykonane błyskawicznie wyparły rodzime, banalne samochody. Wszystko ruszyło, gdy pojawiły się zabawki firmy Matchbox, którymi cieszyć się mieli możliwość zaledwie wybrani.

Powód był prosty – resoraki te można było zakupić najpierw w Pewexach, z czasem zaś w domach towarowych Baltona. Bez względu na to urzekały detalem i materiałem, z którego zostały wykonane. Charakterystyczny ciężar tych zabawek okazywał się wielokrotnie powodem sporów wokół placów zabaw. Jednak Fisher Price (zobacz więcej) to nie tylko zabawki. To też akcesoria dla naszego maluszka, np. butelki, chodziki, łóżeczka i elektroniczne nianie.

Dajmy więc naszym dzieciom ciekawą zabawkę. Gdy widzimy, jak swoimi malutkimi rączkami usiłuje włożyć kwadrat do okrągłego otworu, nie przerywajmy, aby pokazać odpowiedni sposób. Dzięki owym zabawkom możemy obserwować, jak dziecko uczy się radzenia z problemami i zdobywa umiejętności, przydadzą mu się w dalszym życiu. Wszyscy wiemy, że zabawa jest najistotniejszym elementem rozwoju dziecka. Wśród polskich producentów także znajdziemy ciekawe modele, które zauroczą nasze dziecko, np. firmy Wader (Wader). W pewnym momencie w Polsce zaczęli funkcjonować również nowi twórcy zabawek.

Z tych najchętniej kupowanych modeli pociechy chętnie wskazywały te niecodzienne, wzorowane na zagranicznych wielkich ciężarówkach. Pierwsza linia w Polsce to osławione już linia hotwheels na http://www.linkbaby.pl. W oka mgnieniu uzupełniły dziurę, którą pozostawił Matchbox i w zaskakującym tempie zaczęły zdobywać nowych fanów. Moment potem samochodziki Hot Wheels okazały się równie rozpoznawalne. Dodatkiem do tej listy muszą być maty edukacyjna. Bez tej zabawki żaden dziecięcy pokój nie będzie kompletny. Miękkie materacyki, tworzą bezpieczne miejsce do zabawy na podłodze. Maty edukacyjne towarzyszą dziecku od pierwszych tygodni życia. Prawidłowo dostosowana, pobudza zmysły dziecka. Dzięki zawieszonym lusterkom zwierzątkom, grzechotkom, maluch uczy się już od początku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:24:54
Tagi: marka, zabawka, rodzice, akcesoria, samochody, firma, modele