Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Gdzie jest Nemo?

Rybki, akwarium
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Nie można umieścić zbiornika w byle jakim miejscu, gdyż ma dużą masę i kłopot stwarzałoby jego częste przestawianie. Z tego względu miejsce powinno być stałe. Warto dołożyć starań, aby w miarę możliwości nie dochodziło do niego dzienne światło, albowiem powoduje to zbyt duży rozwój glonów. Dużo lepiej jest sztucznie oświetlać akwarium. Jeżeli natomiast chodzi o gabaryty i kształt zbiornika, muszą być dopasowane do odmiany hodowanych ryb.

Niektórzy kupują pokrywy do akwarium (http://www.akwarystyka.sklep.pl/Pokrywy_Plastik__25_30), które nie są nieodzowne, lecz są użyteczne, albowiem hamują parowanie wody i nie zezwalają na wyskakiwanie rybek. Poza tym można w nich zainstalować oświetlenie akwarium. Najchętniej kupowane są pokrywy plastikowe, gdyż są niedrogie, ale nie można w nich wykonać dodatkowego oświetlenia. Wyjątkową rolę odgrywa światło. O tym, jakie oświetlenie do akwarium będzie nam potrzebne, dowiemy się w miejscu, takim jak polecany sklep akwarystyczny.

Pamiętajmy, że każdy rodzaj rybek ma zupełnie odmienne potrzeby. Musimy także zaczerpnąć profesjonalnej wiedzy z fachowej literatury, bowiem nie wszystkie rybki mogą ze sobą egzystować. To bardzo przydatna informacja, nie zamierzamy przecież doprowadzić do dantejskich scen w naszym domowym akwarium. Kluczowym komponentem wyposażenia akwarium są odpowiednie filtry dostosowane do wielkości zbiornika. Oczyszczają one wodę z zanieczyszczeń ,a także pozwalają na jej perfekcyjny obieg.

Filtry do akwarium dzielą się na filtry zewnętrzne, których ważnym atutem jest ich wielkość, jak również na filtry wewnętrzne, zazwyczaj zasysające wodę przez gąbkę lub przez inne materiały. Dużo rodzajów filtrów wewnętrznych ma wbudowane ponadplanowo specjalne lampy UV. Więcej filtrów ->> w tym sklepie zoologicznym Gdy pod lupę bierze się interesujące rozwiązania oraz atrakcyjne cenowo propozycje producentów, polecane jest jednak w pierwszej linii postawić na tradycję i duże doświadczenie producenta. Mówiąc o ofercie takiej jak pokarmy dla rybek (http://www.akwarystyka.sklep.pl/Pokarmy__25_33), powinno się zwrócić największą uwagę na składy poszczególnych propozycji. Oferty zwykle różnią się między sobą, dlatego wskazane jest dokładnie zapoznać się z propozycjami producentów na rynku.

Jeśli akwarium z rybkami jest prezentem dla naszych pociech, należy im uświadomić dużą odpowiedzialność, jaka na nich spadnie. Nasze latorośle muszą wiedzieć, że otrzymują pod opiekę żywe stworzenia, o które muszą odpowiednio się zatroszczyć. Jeśli zaś połkniemy bakcyla i akwarystyka nas wciągnie całkowicie, mamy olbrzymie pole do popisu. Możemy zająć się hodowaniem konkretnego gatunku. Niezwykle modne są także akwaria z morskimi zwierzętami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:24:53
Tagi: zbiornik, akwarium, lampy, oświetlenie, rybki, ryba, glon