Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Chlorek magnezu a jego właściwości

dom   zima
Napisał: Braas
Na podstawie: Braas
Zanim nadejdzie wiosna dobrze było by zrobić plan prac porządkowych i nasadzeń. A może warto wnieść inne modyfikacje w aranżacji ogrodu przydomowego albo działkowego? Na pewno znajdzie się kilka rzeczy, które można by było zaplanować lepiej. Działanie ofert producenta takich jak łopaty Fiskars w połączeniu z chlorkiem magnezu sprawdza się idealnie. Chlorek magnezu (wejdź: na stronie http://e-hortico.pl/) nie działa negatywnie na materiały, z jakiego wykonane są markowe urządzenia. Uzyskiwanie upragnionego efektu zimową porą jest niesamowitą wygodą dla wszystkich, którzy szczególnie nie lubią codziennego, żmudnego i wyczerpującego odśnieżania rozmaitych powierzchni, więc warto zainteresować się takimi rozwiązaniami, zanim zaskoczy nas zima.

trawa
Napisał: Jack Pre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nadchodząca wiosna jest do doskonałym pretekst do zmian. Jeżeli do tej pory pośród bujnej flory nie powstało żadne miejsce na rekreację, palenisko oraz meble ogrodowe na garden party, dobrze było by wyznaczyć taki obszar. Powinna się tam znaleźć powierzchnia gruntu do utwardzenia – przy pomocy kostki betonowej, płyt lub kostki ażurowej, a na pozostałej części założyć zieloniutki trawnik.Wybrany fragment terenu działki albo przydomowego ogrodu, w pierwszym kroku należy ziemię przekopać i pozbawić chwastów. Środki chwastobójcze (www.e-hortico.pl/srodki-ochrony-roslin-chwastobojcze) do tych czynności nie są polecane. Ich agresywny charakter i mogą wyczyścić glebę nie tylko chwastów, ale i wielu komponentów\właściwości.

Bywa, że zabieg chemicznego usuwania chwastów spowoduje, że nic nie przyjmie się na gruncie bardzo długo - nawet dłużej niż jeden sezon. Ziemię trzeba przekopać na „sztych”, czyli głębokość szpadla. Następnie trzeba z niej usunąć grabiami lub widłami wszelkie kłącza, korzenie i rozłogi chwastów. Jeżeli ziemia jest mało żyzna i piaszczysta, wówczas w kolejnym kroku trzeba ją ją nawieźć na 10-15 cm grubości warstwą kompostową. Dla przyszłego trawnika bardzo istotną rolę odgrywa także odczyn podłoża.

Powinien on wynosić od 5,5 do 6.5 pH. Jeśli jest kwaśne, można zmieszać je z dolomitem lub kredą. Poza tym grunt pod trawnik warto wzbogacić wieloskładnikowym nawozem mineralnym, który działa przez kilka miesięcy. Następnie ziemię można już zwałować i podlać. Kilka dni po tym będzie ona już gotowa na wysiew trawnika.

Mieszanki traw, takie jak nasiona traw (m.in. www.e-hortico.pl/trawy), na które decydują konsumenci w pierwszej kolejności, są zawsze najwyższej jakości. Rewelacyjne możliwości, które związane są z tym, co daje producent na co dzień zainteresowanym propozycjami klientom, nie są wymagające finansowo. Rozmaite obiekty architektoniczne razem z pięknymi trawnikami dają wrażenie styczności oraz niezwykłej bliskości z naturą. Oferowane przez markę mieszanki nasion traw wykazują wysoką jakość, o jakiej klienci nawet nie śnią. Dużo lepiej zrobimy, jeżeli kupimy siekiery oraz łopaty rzetelnej firmy, która oferuje nam pewność, że będą się one niesamowicie sprawdzały przez wiele tygodni. Wtenczas nie będziemy musieli się zaopatrywać w te urządzenia co sezon, a co się z tym wiąże, przez to duża ilość naszych pieniędzy będzie mogła pozostać w naszym banku. Jakby nie było, trzeba wcześniej się dowiedzieć, jaka wytwórnia w tej sprawie jest najmocniej zachwalana, tak żebyśmy mieli pewność, że nasza inwestycja w te urządzenia, jest naprawdę najwspanialszym krokiem, na jaki możemy się zdecydować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:32:19
Tagi: ogród, aranżacja, Fiskars, zima, trawnik, Kompost, dolomit, nawóz, dzień, łopaty