Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Jak odpowiedniowybrać buty sportowe dopasowane do Twojej stopy?

Napisał: KEEN
Na rynku można odnaleźć wiele rozmaitych rodzajów obuwia sportowego. Różnią się one przede wszystkim w kwestii ceny, lecz także jakości. Zawsze musimy pamiętać o tym, że dobór odpowiedniego obuwia jest niezwykle ważny, aby przeciwdziałać np. kontuzjom. Warto zatem poświęcić trochę czasu i energii, żeby dobrać takie obuwie, które będzie dopasowane nie tylko do naszych potrzeb, lecz również dyscypliny sportu, jaką chcemy uprawiać. Książka nie gryzie, to pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy, kiedy widzę, jak duża część społeczeństwa zapatruje się na słowo pisane.

No tak, czytelnictwo z roku na rok spada, książki sprzedają się nie za dobrze, więc tendencja nie nastraja pozytywnie. Ale wciągająca lektura to idealny „zabijacz” czasu. Nieważne, jaka to będzie książka, „dobra” to pojęcie względne, ważne, żeby się tobie podobała. Możesz być pewny, że tak spędzony czas da ci więcej dobrego niż kolejne godziny przed telewizorem, w którym nic istotnego się nie dzieje.
Napisał: Centrum Kosmetyczno-Dermatologic
Bo nikt nie powiedział, że czymś mega ciężkim jest pielęgnacja włosów! Gdyby pielęgnacja włosów to było coś całkowicie trudnego, zapewne mielibyśmy sporo więcej problemów, na szczęście jest normalnie. Porada - zmiana koloru swoich włosów to dobra propozycja, ale pamiętajmy, iż zbyt częste kładzenie na nie farby nie jest optymalne.

A poza tym: tylko dobre emulsje do włosów (najlepsze emulsje do włosów) powinny akurat nas interesować, słabe emulsje, choć zapewne tańsze, są pod dosłownie każdym aspektem nieinteresujące. Być może zmienimy kolorystykę własnych włosów za niewielkie pieniądze, ale cóż z tego, jeżeli minie sporo czasu zanim włosy dojdą do ładu. Szanujmy włosy, to pewnie oczywiste. W praktyce jednak dobierając jak najlepsze buty powinniśmy w jak największym stopniu określić własne oczekiwania. Dlatego najważniejsza jest dziedzina sportu, jaką uprawiamy - inne buty włożymy w trakcie ćwiczeń fitness, całkowicie inne do biegania. Warto więc zwracać uwagę na dokładne parametry obuwia. Ogromne znaczenie ma także materiał, z którego były stworzone.

Tworzywo powinno pozwalać stopom oddychać, a równocześnie gwarantować odpowiednią stabilność w trakcie ruchu.
Okno PPP preSelec
Napisał: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Na podstawie: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Najczęściej ja wyruszam razem z nią. Taszczymy wielkie siatki napełnione artykułami takimi jak: płyn do naczyń i zmywarek, preparaty do prania dywanów, płyny do szyb, płyny do mycia paneli, środki do czyszczenia kuchni i łazienki.Każdy w rodzinie świetnie zna swój obręb obowiązków: tatko porządkuje strych i garaż, nasza mama zwykle porządkuje kuchnię oraz łazienkę, mój starszy brat Wiesiek bierze się za ogród. Natomiast młodszy mój brat o wdzięcznym imieniu Ksawery szaleje ze ścierką po korytarzu, czyści poręcz schodów a nawet zabiera się za pielęgnację obuwia! Najwięcej roboty ma nasza mama z wyczyszczeniem dość dużej ilości okien w naszym domu. Płyny do szyb leją się litrami. Najtrudniej myje się okna dachowe.

Tatuś przynosi mamci drabinę. Mama zużywa też dużą ilość preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki. Nigdy indziej w roku tak dokładnie nasza kuchnia i dwie łazienki nie bywają wysprzątane! W kafelkach na ścianie możemy się przeglądać niczym w zwierciadle! Lubię ten ogromnie świeży zapach i wygląd naszego domu. Jest teraz jak nowiusieńki chociaż ma już bez mała sto lat. Tak, te same okienka, okiennice, te same schodki i podłogi sprzątała niegdyś moja ukochana babcia. Babcia Krysia siedzi w tej chwili na werandzie w wiklinowym fotelu, podziwia zapach i świeżość dopiero co zawieszonych firaneczek i opowiada nam jak swego czasu obywała się bez tych dzisiejszych płynów do naczyń i zmywarek, płynów do szyb, preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki i innych cudownych preparatów czyszczących. Wspomina dziadunia, który to niegdyś przynosił jej drabinkę, kiedy to ona czyściła okna w naszym domu.

Niestety, nie ma już go tutaj z nami od roku. Dobrze, że babcia jaszcze nam ostała. Spędzimy razem kolejną Wielkanoc. My odświeżamy dom a ona przypomni nam jego historię. Święta Wielkanocne to najpiękniejsze święta!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:32:17
Tagi: książka, emulsje, obowiązki, okna, preparaty, czyszczenie, łazienki