Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Co zrobić, by odpowiednio wybrać podarek dla pociechy?

Klocki LEGO
Napisał: Brickset
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muszę powiedzieć, iż propozycja klocków jest obecnie ogromnie szeroka. Począwszy od klocków pospolitych, podobnych do tych jakimi my kiedyś się bawiliśmy, to znaczy są to drewniane, kolorowe sześciany i cylindry, przez klocki plastykowe których to odmian spotykamy bezgraniczne rzesze, aż po zestawy Lego Super Heroes, oraz inne tego rodzaju zestawy kloców lego, dopasowane do etapu rozwoju dzieciaków. Dlatego też wielu rodziców kupuje gry planszowe, albo klocki, żeby dziecko mogło pobudzać swoją fantazję. Od kilku pokoleń klocki lego są wybierane jako wzór fajnej zabawki. Jak wiadomo może ona służyć dzieciom od szóstego roku życia.

Mniejsze dzieci mogą nie do końca odnajdują się w formule układania czasem dość trudnych konstrukcji. Najistotniejsze jest jednak to, że nie ma górnej granicy wieku. Z klocków lego się nie wyrośnie. W szczególności, gdy stale pojawiają się nowe komplety takie jak klocki lego duplo (klocki dziecięce lego duplo). Akurat te zestawy klocków są stworzone z myślą o małych budowniczych.

Klocki są troszkę większe i rzeczy do ułożenia są łatwiejsze. Już samo opakowanie powinno przekonać dzieci do tego, żeby zaczęły układać klocki. Dobrze wiadomo, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc zamiast miasteczka maluchy mogą zbudować tron dla królewny albo jeden wielki stół z różnymi dodatkami. I o to właśnie chodzi w lego dla najmłodszych, żeby dzieci spróbowały rozwinąć skrzydła wyobraźni i zbudować coś całkiem innego od tego, co jest na etykiecie. Najważniejsza jest dobra zabawa i
Ptak zbudowany z klocków
Napisał: Brick Head
Na podstawie: http://www.flickr.com
moment oddechu dla rodziców.

Za ich pomocą przyszli inżynierowie składają różne maszynerie, poczynając od pojazdów, przez samoloty do dźwigów. Pojazdy te mogą być nawet zdalnie sterowane. Uważam, że niewątpliwą zaletą zestawów klocków lego jest to, iż po stworzeniu konkretnej budowy nasze dziecko dalej jest zainteresowane zabawom. Mam tu na myśli wspominane wyżej kreatywne zestawy Lego Super Heroes czy Lego Technic. Jeżeli chcielibyśmy żeby nasze dzieci naprawdę pochłonęła zabawa warto pomyśleć o klockach lego.

Wśród wielu zestawów znajdziemy te, które najbardziej zainteresują nasze pociechy. Firma lego zadbała by wybór klocków był rzeczywiście zróżnicowany. Dlatego możemy wybrać taki zestaw, który rzeczywiście będzie odpowiadał zainteresowaniom naszej pociechy. Nie zapominajmy, że dobry prezent sprawi, że dziecko będzie zafascynowane i nie zostawi go szybko na rzecz laptopa czy gapienia się w telewizor. Klocki lego umożliwiają dzieciom genialną zabawę, a seria klocki lego duplo uczyni że od najmłodszych lat dzieci będą chętne do tego typu zabawy. Kiedy podrosną można zorganizować dzieciakom trudniejsze zestawy, nad których budowaniem będzie musiały bardziej się pomęczyć. Nowe serie zawsze zadziwiają. A mimo wielu lat i dużej ilości innych firm klocki lego jeszcze przez długi czas nie będą miały sobie równych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:32:15
Tagi: dzieci, prezent, klocki, dziecięca wyobraźnia