Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Szczekanie psa pod kontrolą

pies
Napisał: romana klee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety mamy złe wieści dla miłośników błękitnych oczu husky. Chęć tej rasy do biegania powoduje, że pies ten musi mieć teren odpowiednio ogrodzony, a na spacerach nie wolno spuszczać go ze smyczy, ponieważ pobiegnie w siną dal. Poza tym husky jest bardzo miły dla obcych, więc na stróża zupełnie się nie nadaje. Istnieją psy, które najchętniej szczekałyby na wszystko i wszystkich, a co się z tym wiąże, po pewnym czasie stają się one uciążliwe nie tylko dla własnych właścicieli, ale również oraz dla sąsiadów, i innych osób postronnych.

Przez to właśnie należy przyłożyć wszelkich starań, aby nauczyć pupila, że są chwile, w których szczekanie jest wręcz konieczne, ale z drugiej strony, że są także momenty, w których jest ono kategorycznie zabronione. Kiedy nie pomagają same polecenia, to bez wątpienia warto się wspomóc kolejnymi urządzeniami.
Napisał: West Zest
Mimo iż zwracamy naszemu czworonogowi wiele uwagi i staramy się kierować do rad najwspanialszych trenerów czworonogów, nasz zwierzak cały czas ucieka po wypuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a być może obgryza nam kapcie? Jeśli tak się dzieje, to bez wątpienia świetnie sprawdzą się tu obroże elektryczne, a więc urządzenia, które składają się z pilota oraz z obroży, która posiada w sobie wbudowany specjalny czujnik, działający na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą właściwych bodźców daje czworonogowi do zrozumienia, iż niewłaściwie postąpił i że nie spełnił naszej komendy, która pewnie że powinna pojawić się, nim wykorzystamy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego czworonoga.

tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Klasyczny pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach kiedy wymagana jest ochrona przed wejściem innych zwierząt. Pies naprawdę może wesoło egzystować w jedności z ogrodem, a my nie jesteśmy zmuszeni bezcelowo ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu można nie tylko ograniczyć ucieczki zwierzaka, ale także sprawnie zapobiec niszczeniu rabatek kwiatowych, wizytowaniu przez psa kącika dla dzieci albo zaglądaniu do oczka wodnego. Trawa, tuje i różne inne roślinki w ogrodzie będą całkowicie nie zagrożone.

Możliwości zabezpieczenia ogrodu są po prostu nieograniczone i łatwo można je przystosować do zmieniających się zastosowań. Instalacja pastucha elektrycznego nie potrzebuje żadnych urządzeń, można je uruchomić o każdej porze roku w niecałe 30 minut, pozbywając się problemów z psem w ogrodzie, które trwały często latami, przymuszając do ciężkich wyborów: uszczęśliwiony pies albo piękny ogródek. Tymczasem to naprawdę da się pogodzić. Elektryczne pastuchy opracowano jako ukryte ogrodzenie.

Pies, któremu z trudem przychodzi kulturalne powitanie gości to owczarek kaukaski. Jednak przygarniając tę rasę, powinniśmy znać zachowania psów dominujących - gdyż kaukaz to nie zabawka. Dobrze prowadzony potrafi być niczym niania do dzieci, gorzej gdy zabraknie nam silnej woli na wyznaczanie mu granic. Istnieje jeszcze jedna, niedoceniana rasa, jak mówi się, nie do końca wykształcona. To kundel ze schroniska, który w zamian za stworzenie mu domu nigdy nas nie zawiedzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:43:07
Tagi: rasa, szczekanie, obroże elektryczne, obroża, pastuch elektryczny dla psa, owczarek