Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Zabawki na szczycie

furby
Napisał: Richard Elzey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy oczekujemy na narodziny naszego dziecka, zazwyczaj snujemy rozmaite plany. Myślimy o tym, jakie będzie, co będzie robić w przyszłości. Niejedni rodzice już widzą oczami wyobraźni, jak ich berbeć zalicza renomowane uczelnie i jest światowej sławy kardiologiem lub genialnym naukowcem. Są to rzecz jasna nasze pobożne pragnienia. Z własnego doświadczenia wiemy świetnie, że pociechy wcale nie zamierzają w tych sprawach stosować się do wskazówek starszych opiekunów, tylko konsekwentnie kroczą swoją drogą.

I zdajemy sobie z tego sprawę, że nie będziemy w stanie tego naszym latoroślom zabronić. Ale można również umiejętnie sterować decyzjami naszych pociech, w odpowiedni sposób je edukując.
zabawki fisher price
Napisał: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dość często nabywają takie, które mają je ciekawić na tyle, ażeby mieć wolny czas dla siebie. Stąd też dziecko często dostaje gry komputerowe, które bywają dla niego sporym zagrożeniem.
resorak
Napisał: Peter Zoon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zabawki dla dzieci zazwyczaj są w stanie opanować ogromną część ich pokoiku.

Dzieci otrzymują w prezencie rozmaite przytulanki czasem bez okazji, a jeśli posiadamy dużą rodzinę, to w niedługim czasie zbiera się pokaźna kolekcja. To rzecz jasna niezwykle miły gest ze strony naszych najbliższych, ale trzeba uświadomić im, że maluszkowi przydałoby się coś jeszcze. Druga bardzo popularna zabawka to różnego typuu gry memory to znaczy gry pamięciowe. Zwykle to komplet kartoników z różnymi wizerunkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadaniem gracza jest zbieranie par.

Gra wymaga zapamiętywania w którym miejscu położony jest kartonik z którym obrazkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To również doskonały sposób na rodzinne spędzenie popołudnia, choćby wtedy kiedy leje deszcz. Furorę od jakiegoś czasu robią klocki cobi. Budowle z nich zbudowane trudniej zburzyć, niż takie ze zwykłych klocków, właśnie przez to, że mają wbudowane magnesy. Możemy ustawiać z nich wysokie konstrukcje.

Zwykle do zestawu klocków dodany jest obrazek prezentujący to, co da się z nich skonstruować. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla małych dzieci, po małe dla starszych – sześcio, siedmioletnich. Także dla większych dzieciaków przeznaczone są samochody sterowane rc. Wspomagają rozwój widzenia przestrzennego, oraz wykształcają takie umiejętności jak ocena odległości, szybkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby obsłużyć pilota.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:43:06
Tagi: dziecko, gry komputerowe, obrazek, gra