Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Prezent dla Twojego dziecka, który sprawi mu autentyczną radość

Prezent
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Aktualnie wiele osób twierdzi, że tradycyjna książka z wolna odchodzi w zapomnienie. Ich zdaniem za parę lat zostanie ona całkowicie wyparta przez komputery i Internet. Nie jest to jednak prawdopodobne, ponieważ książka w standardowej, papierowej postaci nadal ma spore grono miłośników. Poza tym jednak technologie w tym zakresie są stale rozwijane. Całkiem niedawno pojawiły się tak zwane e-książki, czyli książkicyfrowe.

Ich przeznaczeniem jest czytanie nie na papierze, a na wysokiej jakości wyświetlaczu. Na początku przez e-książki rozumiano tylko pliki tekstowe z książkami, które były czytane na ekranie komputera. Obecnie ich definicja uległa poszerzeniu ze względu na rozwój technologii. Wymylono nowoczesne formaty danych do wyświetlania książek elektronicznych. Rozwinęła się także technologia pod względem ich czytania.

taniomania.pl
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips
Gadżet, który w obecnym czasie chyba zdominował rynek elektroniki użytkowej, to smartfon. Każdy liczący się producent ma w swojej ofercie kilka, jak nie kilkanaście i więcej, urozmaiconych modeli dla każdego z części rynku. Już przywykliśmy się, że z roku na rok mają one coraz więcej pamięci, szybszy procesor z większą ilością rdzeni, czy baterię, która wytrzyma nasze najdziwniejsze kaprysy. Chociaż prawdziwą nowością jest telefon, który możemy wygiąć- a to dzięki zastosowaniu specjalnych wyświetlaczy OLED, które wymyślili inżynierowie z LG. Nie tylko użyli tego rodzaju ekranu do telefonu- w ofercie koreańskiego producenta zobaczymy również niezwykle cienkie, zgięte w łuk telewizory.

By odpowiednio dobrać podarek dla dziecka, warto sprawdzić, jakie są aktualnie popularne serie artykułów. Zwykle są to różnorakie gadżety z postaciami z aktualnie lecących w kinie filmów. Istnieją też takie serie, które są rozchwytywane od dawna – doskonałym przykładem jest tu My Little Pony (dodatkowe informacje). W butikach dla najmłodszych można spotkać szerokie spektrum produktów z wizerunkami tych śmiesznych kucyków. Jak da się się domyślić, My Little Pony zdobyło popularność przede wszystkim wśród płci pięknej – jednak nie wolno ulegać stereotypom, chłopaki także kochają się nimi bawić.

Trudno zobaczyć w sprzedaży bardziej inteligentne zabawki niż legendarne duńskie klocki. Obecnie mocno popularna jest edycja Lego City (odwiedź taniomania.pl), w której konstruuje się różnorakie budowle, znane z krajobrazu współczesnych metropolii. To doskonała rozrywka dla dziecka, która doskonale rozwija inteligencję oraz zdolności myślenia przestrzennego. Sporo eksperymentów, nie wspominając już o doświadczeniu tysięcy rodziców, pokazało, że budowanie konstruków z klocków silnie stymuluje wyobraźnię dziecka, co później może dać znaczne zyski. Prawdopodobnie większość ze aktualnych maestrów architektury w latach dziecięcych bawiła się Lego.
Piloty do tv
Napisał: Kelly Sikkema
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nowinki nie tyczą się jedynie samego obrazu- rozwój dotyczy również miłośników muzyki.

Dzięki firmie Samsung będzie można, korzystając z ich najnowszego systemu, słuchać muzyki w dowolnym miejscu w mieszkaniu, korzystając jednocześnie z kilku źródeł dźwięku. Jeśli ktoś wiele czyta, to nawet tak naprawdę nie może się długi zastanawiać. Pamiętajmy tylko jedno: Kindle sprawił, że wreszcie czytanie ciekawych pozycji książkowych jest niejako na wyciągnięcie ręki. Trudno pomniejszać wielkie zasługi amerykańskiej firmy o nazwie Amazon.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:43:05
Tagi: rozrywka, klocki, producent, książki, papier, gadżet, rynek, procesor