Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Zespół Nightwish prezentuje – niezwykła muzyka

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Wytrawni słuchacze muzyki mają swoje zespoły faworytów. Wybierając się na koncerty czy kupując płyty każdy kieruje się własnym gustem. Decydując się na klasyczne zespoły, zapoznajemy się ze sporym kawałkiem muzycznej historii. Grupa taka jak Nirvana to klasyk sam w sobie i niełatwo znaleźć osobę, która o nim nie słyszała. Jest to amerykański zespół grający grunge, natomiast założony został w 1987 roku przez wokalistę oraz gitarzystę Kurta Cobaina dzięki współpracy z perkusistą, Kristem Novoselicem.

Możemy bowiem w niej bez wątpliwości znaleźć ogromnie wiele gatunków muzycznych, które z pewnością bardzo mocno trafią do naszego ucha. W tym miejscu warto zaryzykować stwierdzeniem że bez wątpliwości każdy z nas ma swój ulubiony gatunek muzyki, co bez wątpienia przekłada się w zróżnicowanym podejściu do nabywanych przez nas płyt. Niemniej tymczasem istnieją pewne kapele, których bez wątpienia każdy z nas zna wszelkiego rodzaju piosenki.
The Doors
Napisał: Tal Safran
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niezwykle dużo zespołów w XX wieku powstawało i preferowało rocka. Był to okres, kiedy jak najbardziej panowała moda na ten gatunek muzyki.

Wynikało to z tego, że dostarczała ona zaskakująco pozytywnych bodźców, bo poszczególne utwory pozwalały wyzwalać nie tylko z artystów, ale też i ze słuchaczy niesamowitą energię, jaka przekładała się na niepowtarzalną zabawę. W tamtych czasach rock, był także interpretowany jako styl życia. Bardzo dużo osób ubierało się w podobny sposób, charakterystyczny dla rocka, który nawiązywał głównie do zabawy. Jednym z zespołów, który posiadał bardzo duży potencjał był The Doors. Zespół pomimo tego, że stworzył kilka wyjątkowych utworów, po kilku latach występowania został przez jego członków rozwiązany.

Jak najbardziej można żałować, że działalność tego zespołu była tak krótka, ponieważ grający w nim artyści posiadali niebagatelne możliwości, o czym nawet dzisiaj wspominają specjaliści zajmujący się właśnie takim rodzajem muzyki. Byli to niewątpliwie w okresie swojego istnienia jedni z najlepszych muzyków, którzy pod nazwą The Doors wykonywali fantastyczne utwory, które też dzisiaj cieszą się bardzo dużą popularnością (więcej o muzyce The Doors).
koncert Foo Fighters
Napisał: Jason Meredith
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do dziś młodzież z ochotą sięga po starsze klasyki. Muzyka grunge wciąż robi wrażenie i budzi skrajne emocje. Amerykańska grupa Nirvana od samego początku powstania cieszy się uznaniem w bardzo szerokich kręgach.

Warto zapoznać się z niezwykłą twórczością tej grupy, by mieć doskonałe rozeznanie w uniwersalności jej muzyki ((dodatkowe informacje)). Niepowtarzalne połączenia dźwiękowe powodują ciarki nawet u fanów zupełnie innego typu muzyki. Foo Fighters jako amerykańska grupa rockowa wywołuje skrajne emocje. Zagorzali fani grupy ochoczo jeżdżą po całym świecie i kolekcjonują wrażenia koncertowe w swojej pamięci. Nazwa grupy pochodzi od niewyjaśnionego jeszcze zjawiska świetlnego, co zostało zauważone podczas II wojny światowej. Najbardziej popularnymi albumami tego zespołu są There is nothing left to lose, Echoes, Silence, Patience & Grace i One by one, są słuchane do dziś bardzo chętnie przez różne grupy słuchaczy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:43:03
Tagi: zabawa, muzyka, gatunki, gatunek, artyści, Zespół, klasyki, wrażenie, emocje