Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Dbałość o siebie oraz zwierzaki jest istotna

Pierwsze zwierzę
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Co powinien mieć w ofercie porządny sklep z przyrządami biurowymi? Wszystko, co przydać się może w biurze, czyli teczki, segregatory, ale także przedmioty potrzebne w domu, przykładowo, kartki do drukowania, flamastry, zakreślacze. Taki właśnie sklep powinien mieć też w swojej ofercie asortyment dla dzieci, na przykład, stemple dla dzieci czy teczki dla dzieci, a również drobne pomysły na prezent jak skarbonki z interesującymi wzorami. Czy są jeszcze takie sklepy? Niestety, takich ciekawych, biurowych sklepów jest coraz mniej, a sytuacja ta ma kilka przyczyn. Najistotniejsza jest ta rzecz, którą można określić przeobrażeniem w handlu.

Za tym pojęciem chowa się zmiana typu handlu w naszym kraju, kiedyś mieliśmy małe sklepy, do jednego się szło po mięso, do drugiego po artykuły odzieżowe, do trzeciego właśnie po papeterię (oferta stempli). A obecnie mamy wielkie sklepy, w których możemy zakupić praktycznie wszystko. Przybory biurowe znajdują się tuż obok sukienek, a mięso tuż obok chleba. Mianowicie, czy w dobie zdjęć cyfrowych potrzebne są jeszcze takie sprzęty jak: dyfuzory czy też kostki synchronizacyjne, więc wszystko to co łączy się z fotografią tradycyjną (sprawdź polecane kostki synchronizacyjne).

W Polsce i tak nie jest najgorzej. W Stanach, na przykład wielka sieć Walmart, która szczęśliwie nie dotarła na razie do naszego kraju oferuje właściwie wszystko, przez co niewielkie sklepy, sprzedające również przybory piśmiennicze upadają szybko. Na szczęście Internet stał się dostępny, która – uwaga! – także zamknął wiele sklepów stacjonarnych. Dosłownie.

Niegdyś do sklepu było trzeba iść po zakupy, dzisiaj mamy możliwość wyboru, a jak pokazują ankiety coraz więcej klientów wybiera hande internetowy.
aparat
Napisał: Alexandre Dulaunoy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pasjonat fotografowania prędzej czy później stanie przed koniecznością wymiany dodatków czy części takich jak kostki synchronizacyjne, błony fotograficzne, akcesoria do lamp błyskowych i innych niezbędnych materiałów które się zużywają. Artykułów takich możemy szukać zarówno w w sieci jak i w fotograficznych sklepach stacjonarnych. To co napisaliśmy wyżej to dopiero początek.

Żeby zrobić dobre zdjęcia nie wystarczy sam sprzęt. Przeważnie pożądane jest studio fotograficzne adekwatnie oprzyrządowane w takie utensylia jak dyfuzory służące do doświetlania kompozycji, lampy błyskowe, statywy, przewody do wyzwalaczy, przewody synchronizacyjne, wyzwalacze radiowe i inne nowoczesne pasjonata urządzenia. Przydadzą się także w pracy fotografika takie rekwizyty jak stroje jeżeli chcemy robić fotografie artystyczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:43:03
Tagi: flamastry, zdjęcia, studio, lampy