Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Czy warto posiadać w swoim mieszkaniu psa?

tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście psów jak choćby tibetan mastiff (tibetan mastiff w serwisie mastifztybetu.pl) i tak w zwykłym schronisku nie ujrzymy - a to właśnie na takowe zwierzęta dostrzec można najbardziej widoczny popyt. Co w takim razie można zalecić pragnącym mimo wszystko kupić jakiegoś psa? No cóż, może kapitalnym rozwiązaniem jest zapoznanie się z lokalnymi hodowlami psów? A należy wiedzieć, że akurat dzisiaj takich hodowli jest sporo. Mieszkańcy Polski w dalszym ciągu lubią psy, ale po prostu mają dużo większe wymagania. A poza tym, najczęściej nie mamy zbyt dużego domu, zatem wybieramy małe psy. Po prostu ludzie mają tego typu psy, ponieważ są pięknymi zwierzętami, które sprawiają, że człowiek nareszcie fajnie się czuje. Przecież to nie jest tajemnica, iż bardzo często pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Czyli: prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach psy są często niejako członkami familii. I dobrze, w końcu psy to z całą pewnością niesamowite stworzenia.

We wszystkich przypadkach zasługują na dużo miłości. Musimy szanować zwierzaki, ponieważ one na to zasługują. Poza tym liczy się również cel, który przyświeca kupującemu. Jeżeli szukasz najlepszego psa - stróża do swojej posesji, rasa Tibetan Mastiff perfekcyjnie spełni swoje zadanie. Tybetany są stosunkowo mało spopularyzowane w Polsce, posiadają jednak swoich zwolenników. Mastify są chętnie kupowane przez osoby, które mieszkają poza miastem, ponieważ są to duże, dosyć kudłate zwierzęta, które raczej należy trzymać na świeżym powietrzu. W końcu są to psy zaliczane do grupy molosów górskich i ich pierwotnym przeznaczeniem było zwłaszcza stróżowanie i zaganianie zwierząt gospodarskich.
śpiący Tibetan mastiff
Napisał: lgrvv
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zasadniczo o mastif tybetański szczenięta (zobacz szczenięta mastifa tybetańskiego) całkiem łatwo - jeśli oczywiście posiadamy wymagane środki finansowe.

Hodowla psin niemało kosztuje, a więc jeśli nawet to jest tylko hobby, to tak czy siak ciężko powiedzieć, iż to będzie niewidoczny wydatek finansowy. Cóż, i tak jak najbardziej warto zakupić sobie psa, bo to wiele szczęścia. W sumie coraz większa liczba ludzi niejako deprecjonuje znaczenie posiadania dzieciaczków, jednak psy są coraz powszechniejsze. To w sumie coś zrozumiałego, ale zapamiętajmy, że pies nie da nam aż tyle szczęścia oraz pomocy. To taka dygresja, w końcu to miał byś tekst wyłącznie o psach... Oczywiście takie najlepsze psiaki, czyli powiedzmy tibetan mastiff puppies (mastif tybetański szczenięta do Mata Ratha), na nieszczęście nie są małym wydatkiem. Chociaż w sumie może to i dobrze? Takowe psiaki powinny być chowane w odpowiednich warunkach, a ogólnie jest tak, że jeśli już ktoś wydawał pieniądze - całkiem sporo, na zwierzę, to bez wątpienia będzie potrafiła dbać o niego. Chociaż na nasze nieszczęście ciężko mówić tutaj o jakiejś regule.

Cóż, ciągle jest tak, iż nie wszyscy ludzie odpowiednio podchodzą do psa... Jak wskazuje nazwa, rasa wywodzi się z centralnej Azji, choć nie jest pewne do końca, czy konkretnie z Tybetu.Tybetany zostały sprowadzone do Europy w drugiej połowie XIX wieku, gdy na rdzennych obszarach groziło im wyginięcie. Rasa spopularyzowali Brytyjczycy, którzy założyli pierwsze hodowle tych psów. Obecnie to jedne z najdroższych ras na świecie. Żywy temperament, raczej spokojne usposobienie, jednak dosyć posesywny – oto typowy mastif tybetański Szczenięta gdy są młode bywają dość uparte. Przyszły właściciel powinien więc być cierpliwym i przeczekać kłopotliwy okres. Bardzo istotna sprawa to właściwe wychowanie psa. Mastify nie wymagają jednak szczególne tresury. Z czasem same wiedzą, jak się zachować w określonej sytuacji.

Są raczej spokojne i posłuszne. Jednak, gdy psy są na swoim terytorium mogą być agresywne w stosunku do obcych. Są one bardzo wyczulone na tym punkcie. Psy żyjące na terenie Azji były wychowywane na stróżów gospodarstwa domowego. Ich obowiązkiem było donośne sygnalizowanie zagrożenia. Taki sposób bycia wynikał ze swoistych warunków geograficznych, a także społecznych. Tybetańskie wioski były stosunkowo słabo zaludnione, zaś pojedyncze domostwa znacznie oddalone od siebie. Mało sąsiadów oznacza ryzyko kradzieży. Tybetany miały więc skutecznie strzec dobytku i alarmować, gdy w gospodarstwie pojawił się intruz. Dobrze wiedzieć jeszcze przez podjęciem decyzji o kupnie Mastifa, jaki jest charakter rasy. Lecz oczywiście pamiętać, że najistotniejsze jest dobre wychowanie psa. Warunkiem satysfakcjonującego kontaktu z Mastifem jest dobra znajomość i pełna akceptacja jego charakteru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:28:05
Tagi: hodowla, zwierzęta, psy, zwierzę, hodowle, terytorium, wioski, rasa