Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Gry edukacyjne są w tym momencie tworzone według nowoczesnej technologii

szachy jako przykład rozwijających gier
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób zastanawia się, czy gry edukacyjne jest szansa uznać za zabawkę. Oczywiście jest to element rozrywki w bardzo korzystnym znaczeniu tego słowa, lecz też jest to scalenie zabawy z nauką. Oczywiście takie gry nie są zbudowane na wzór programów edukacyjnych, ale prosperują one jak normalne gry. Różnica jest przede wszystkim w tematyce tego typu gier. Choć tak naprawdę nawet świetny rodzic i tak nigdy nie powinien rzec, iż robi wszystko w perfekcyjny sposób.

Zadufanie w sobie to spora wada, ta wada, z którą z całą pewnością należy starać się efektywnie zawalczyć. Kiedy taki rodzic będzie myślał, że idealnie podchodzi do kwestii wychowywania własnego dziecka, tak jakby z automatu wyrządza dla niego znaczącą krzywdę. Naprawdę warto zatem na poważnie zastanowić się w jaki sposób korzystniej przygotować własną pociechę do typowego funkcjonowania...(interesujący wpis) Także w aktualnych czasach niezwykle powszechne są zabawki zrób to sam. Są one oczywiście różnorodne, jednak ich forma oparta jest na tym, iż pozyskuje się wybrany element, jaki można wykonać lub zmienić według własnego uznania. Jest to lubiane przez bardzo dużo dzieci, dlatego że mają szansę one poprzez drobne zmiany wypracowywać tak naprawdę różne wzory z tej samej zabawki, co dostarcza dużo rozrywki.

Rzecz jasna zabawki takiego typu są robione z rozmaitego materiału, co także posiada istotne znaczenie dla ich popularności. Obecnie takiego rodzaju zabawki sprzedawane są także w sklepach online np. Eduleon, lecz nie brakuje ich też w punktach stacjonarnych, gdyż zapotrzebowanie na takie zabawki jest rzeczywiście ogromne.
eduleon.pl
A może bardzo dobrym pomysłem jest to, aby sensowniej podejść do tematu zabawek? Zabawki są fajne, zasadniczo zabawa jest istotna niezależnie od wieku. Jednakże są te zabawki, które mocniej mogą rozwinąć nasze dziecko! Np.

zabawki konstrukcyjne sprawiają, że IQ bardzo młodego jeszcze człowieczka będzie lepsze. Nierzadko znaczenie ponadprzeciętnego ilorazu inteligencji jest deprecjonowane, ale ciężko nie zauważyć, iż generalnie o inteligencję dziecka zadbać zdecydowanie warto. Pamiętajmy jedno: jeśli tylko umiemy do ilorazu inteligencji swojego potomka podejść w umiejętny sposób, to nie ma powodu do obaw. Choć wiadoma sytuacja, że w dziecięcym wieku nie ma sensu przesadnie przejmować się badaniami IQ, ponieważ akurat na to nadejdzie odpowiednia pora. To akurat pewne, rodzice muszą to wiedzieć.

Mocno mylą się także te osoby, które myślą, iż najbardziej wskazanym rozwiązaniem jest najzwyczajniej w świecie pozostawienie swojego dziecka, tzn. naturalnie bez patologii, lecz generalnie niemała liczba rodziców nie dba o pobudzanie intelektu swojej pociechy. Tak naprawdę to łatwe do wytłumaczenia: w końcu wszystkiego dzieciaki będą miały możliwość dowiedzieć się od nauczycieli w szkole. Jednakowoż trudno jednoznacznie rzec, iż to odpowiednia postawa. Skoro bez żadnego bólu dziecko będzie miało okazję zwiększyć własne możliwości intelektualne, tak naprawdę dlaczego mielibyśmy zrezygnować z tego? W szczególności, że w końcu dziecko później nam za to podziękuje. Na ten moment i tak znaczną uwagę przywiązuje się do pomysłowości i widać to również w takiej omawianej sprawie. Maluch, w jakim od najmłodszego będzie pobudzać się cechy kreatywności naprawdę będzie potrafiło znacznie więcej w przyszłym życiu od własnych kolegów. Powinnością opiekunów dlatego jest zaopatrzenie swojego malucha w stosowne zabawki, które to zabezpieczą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:28:05
Tagi: dzieci, zabawki, zabawy, zabawa, rodzice, gry edukacyjne