Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Poznaj urok jazdy konnej

konie
Napisał: Krzysztof Szustka
Na podstawie: Integer S.A.
Hodowla koni z całą pewnością cieszy się w naszym kraju bardzo długą tradycją, a te niesamowite zwierzęta przez całe wieki odgrywały niezwykle istotną rolę dla samej tylko polskiej wojskowości. Również i obecnie znajdziemy u nas niemałe grono fanów jazdy konnej, i raczej trudno byłoby się temu dziwić, gdyż rzeczywiście jest to fantastyczny sposób na spędzanie swojego wolnego czasu dla każdego z nas. Z jednej strony zapewniamy sobie dzięki temu dawkę ruchu na świeżym powietrzu, a jednocześnie taka aktywność jest niezwykle relaksująca. Całkiem sporo funkcjonuje takowych stadnin - także w najludniejszych polskich aglomeracjach miejskich. Zatem mieszkańcy Poznania, Gdańska albo Bydgoszczy wcale nie muszą jechać kilka godzin, aby pokazać swoim dzieciom konie. Jeżeli dziecku bardzo spodoba się stadnina, obcowanie z końmi, fantastycznym wyjściem jest zapisanie go do szkoły jazdy na koniu.

Konie
Napisał: ime
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Oferta takich wypadów jest doprawdy imponująca, zaczynając od obozów językowych, po obozy żeglarskie czy obozy konne (polecam ten obóz jeździecki). Wiedzmy, że w przypadku każdej z tych propozycji, im szybciej rozpoczniemy naukę tym szybciej zauważymy efekty. Spróbujmy w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi czy żaglówkami, ponieważ jeśli naprawdę złapią bakcyla, będzie to miłość na całe życie. Koń np. znany jest z tego, że w trudnych chwilach potrafi dodać otuchy jak prawdziwy przyjaciel, samym swym istnieniem. Może być również znakomitym terapeutą.

Kontakt w postaci dotyku z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu. Wakacje lada dzień - zachodzimy w głowę, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może razem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Aby przekonać naszą latorośl odwiedźmy okoliczne stadniny, blogi poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę wczasy w siodle). Na przykład obozy konne są interesującą ideą! Bardzo często dzieci w czasie wakacji mocno się nudzą. Nierzadko rodzice mają ogromny kłopot, aby zaproponować im coś ciekawego.

Wiadomo, praca. Rewelacyjnie, że są stadniny, w których wreszcie dzieci mogą spędzić fajnie czas. Niezwykle wielu rodziców boi się o bezpieczeństwo swoich pociech w czasie takowych "zabaw". To łatwe do wytłumaczenia, przecież rodzice chcieliby dla własnych dzieci możliwie jak najlepiej. Jednak ogromnego ryzyka nie ma. Nie można takowego w zupełności wykluczyć, ale nie przesadzajmy.

Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, ponieważ zwykle przed osiodłaniem należy wyczyścić konia, założyć siodło i uzdę, oddać trochę swego czasu zwierzęciu. Ale gdy polubią te mądre zwierzęta, czynności te będą dla nich wielką frajdą.
konie w zimie
Na podstawie: flickr.com
Powinniśmy pamiętać, że stadniny koni są zadbanymi miejscami, a instruktażem dzieciaków nie trudnią się jacyś nowicjusze (http://www.stajniaiskra.pl/art/27/uroczystosci-i-imprezy-okolicznosciowe.html). Zatem to doskonale pokazuje, iż każde dziecko będzie zadowolone oraz będzie mieć zapewnione bezpieczeństwo! Rozejrzymy się za stadninami funkcjonującymi w naszym powiecie, szczegółowo sprawdźmy, które dbają o zwierzęta oraz dzieci, a później sprawmy dla własnej pociechy bardzo dużą niespodziankę. Pewności i tak mieć człowiek nie może, ale trudno założyć, że takowa forma spędzania przerwy zimowej nie będzie podobać się dla naszej pociechy. Cóż, zaryzykujmy, wtedy zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Pewnie będzie dobrze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:28:04
Tagi: dzieci, zabawy, oferty, hodowla, zwierzęta, stadnina, obozy, konie, terapia, pociecha