Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Kupujemy akcesoria i zabawki dla dzieci

Napisał: Ramatti
Dziecko powinno być szczęśliwe, zdrowe, a jeszcze oprócz tego byłoby fajnie, gdyby najzwyczajniej umiejętnie się rozwijało - pod względem intelektualnym. Można zaryzykować twierdzenie, że chociaż często rodzice kładą za wielki nacisk na swoją pociechę, to jednakowoż w żadnym wypadku sytuacja nie jest taka, iż w przypadku wychowania dziecka nie należy trochę ponadprzeciętnie się starać. Oczywiście na początku, kiedy karmimy malucha piersią czy z butelki nie trzeba go kupować, gdyż tylko będzie zbierać kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, gdy nasze dziecko już samo siedzi i zaczyna zjadać też inne produkty poza mlekiem, zakup takiego krzesełka sporo ułatwia. Przede wszystkim, dziecko jest w nim bezpieczne.

Oczywiście należy kupić stabilne krzesełko wysokiej klasy, najlepiej przetestowane. Istotne, żeby miało dobrze wyprofilowane siedzisko i ewentualnie szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem. Bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył pobudza układ przedsionkowy mózgu niemowlęcia, co znakomicie wpływa na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała. W związku z tym warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia niemowlęcia stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Krzesełko do karmienia (zakupy.linkbaby.pl) to również wygoda. Nasza pociecha siedzi niedaleko nas, przy stole, ale ponieważ ma własny niewielki blat nie trzeba się obawiać, że ściągnie ze stołu obrus czy zastawę. Ponadto, blat i wszystkie inne elementy krzesełka są proste do umycia, więc naszemu dziecku nic nie grozi. Do takiej kołyski należy dobrać odpowiedni materac. Powinien on być wykonany z syntetycznych materiałów, być odpowiednio twardy a jego rozmiar powinien być dobrany do wielkości kołyski.

Ponadto materac taki powinien posiadać pokrowiec wodoodporny. Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie pomoczy materaca. Bezpieczne kołyski dla niemowląt jak każde wyposażenie pokoiku dziecka, mogą mieć zarówno zalety jak i wady. Największym minusem jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejną wadą jest wysoka cena.

Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego maluszka. Dzieci ubóstwiają kołysanie. Takie delikatne i równomierne ruchy bujane bardzo szybko i skutecznie je uspakajają. Poza tym wiele badań\wielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:27:54
Tagi: dziecko, krzesełka, Szelki, kołyski, mózg, łóżeczko, materac, rozwój