Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Sklep on-line dla dzieci –najmłodsi też surfują

zabawki drewniane
Napisał: Drewniaczek.eu
Na podstawie: Drewniaczek.eu
W czasie rosnącej rewolucji cyfrowej coraz więcej najmłodszych spędza dużo czasu przed komputerem. Od najmłodszych lat surfują w sieci, nierzadko nie umiejąc jeszcze czytać i pisać, po prostu klikając w przyciski. W TV są kanały i audycje dla maluchów, również jak i w radiu. Net nie posiada takich rozgraniczeń. Owszem, są portale dedykowane dla najmłodszych, ale sieć praktycznie jest nieograniczony. Pomyślmy, jakie niebezpieczeństwa niesie niepilnowanie dziecka w czasie aktywności w sieci. Najczęściej poddajemy się stereotypom i uważamy, że miś z czerwonym serduszkiem jest świetnym prezentem dla dziewczynek, a Lego Ninjago to prezent dla energicznych chłopców.

Zabawka musi koniecznie być czymś przyjemnym i stymulować rozwój pupila. Dlatego jednym ze sposobów okazuje się dostosowanie zabawek do wieku dzieci. Za pomocą takich zabawek maluchy są w stanie oswajania się z otoczeniem, a nawet zwyczajnie się pobawić.
Zabawki drewniane, jedzenie
Napisał: Drewniaczek.eu
Na podstawie: Drewniaczek.eu
Wielkie centra handlowe wypełnione zabawkami są coraz mniej popularne. Aktualnie wszystko można zamówić w Internecie. Berbeć przegląda sobie internetowy sklep z zabawkami, zapracowany rodzic nie ma chwili, by przejść się z nim do tradycyjnego przybytku. Klik-klik, parę cyferek i zabawki dla chłopców i dziewczynek kupione.

Błyskawicznie i łatwo. No właśnie, czy to nie sprawia, że dziecko stanie się zakupoholikiem? Że wpadnie w wir chęci posiadania, tak łatwo zdobywając to, czego chce? Że będzie zajmował się tylko oglądaniem nowych i nowych kolorowych gadżetów? To szalenie istotne, żeby opiekunowie dozowali młodemu człowiekowi czas na takich portalach. Lepiej samemu posłużyć się nimi do zakupu dobrej rzeczy: http://zakupy.linkbaby.pl/. Dla dorosłych sklep internetowy z zabawkami to naprawdę świetna sprawa, dla dziecka może być to niebezpieczeństwo. Niemowlęta nie skupiają się tylko na przedmiotach, ale doświadczają świata zmysłowo. Do tego celu idealnie nadają się kolorowe zabawki, grające gadżety, a nawet tak podstawowe rzeczy jak gryzaczki i smoczki Avent czy Tomee. Coraz większą popularnością cieszą się maty edukacyjne w stonowanych kolorach.

Zazwyczaj nad nią zawiesza się gadżety, które również pobudzają percepcję niemowlęcia.
Napisał: Trefl
W tym wieku dziecko zaczyna powoli dobierać sobie zabawki i ciekawić się nimi. Oczywiście niezwykle istotne jest, aby rzeczy, którymi się bawi nie mogły doprowadzić do nieszczęścia, czyli nie dały się połknąć. Zwróć uwagę, czy zabawki, które dajesz swojemu dziecku, posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Dziecko z każdym dniem uczy się rozpoznawać kształty, w tym kontekście przydatne stają się zabawki, które trzeba odpowiednio ułożyć. Ilustrowane książki, wzbogacone przyciskamipozwalające poznać np. odgłosy zwierząt, również potrafią być pomocne.

Istotne, aby atrakcje dla najmłodszych nie okazały się zbyt wielkim wyzwaniem dla dziecka, czyli nie powinny jednocześnie dostarczać zbyt silnych wrażeń. Pozwalają one naszym dzieciom nabywać kolejne umiejętności. Zmuszają one dzieci do twórczego myślenia, a także ćwiczenia koordynacji ruchowej. Zabawki mają pewne przedziały wiekowe, które jednakże nie są sztywne. Niektóre dzieci przecież rozwijają się prędzej od rówieśników. Tego typu zabawki są świetnym połączeniem zabawy i nauki. Wiele takich zabawek z opcją głosu posiada też wersję w języku angielskim. Dzięki temu nasz maluch już od dzieciństwa osłuchuje się z tym językiem, co w przyszłości ułatwi mu jego naukę. Również dla starszych dzieci warto wybierać zabawki, które zmuszają do myślenia, na przykład gry planszowe, które właśnie przeżywają renesans.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:28:02
Tagi: sklepy, dzieci, zabawki, dziecka, maluchy, rodzice