Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Prezenty z adrenaliną

Prezent
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Łączy się z wigilią w gronie najbliższych, choinką, świętym Mikołajem, a najbardziej – z upominkami. Gwiazdkowe niezwykłe prezenty są rzeczą, za którą przepadają wszyscy najmłodsi oraz wielu dorosłych. Dlatego już na długo przed Bożym Narodzeniem w sklepach robi się tłok, ponieważ najważniejszym nabytkiem bożonarodzeniowym nierzadko bywają właśnie prezenty. Selekcja idealnego prezentu nie jest rzeczą banalną i wymaga od nas inwencji i twórczego myślenia.

Przede wszystkim, aby nie trafić jak kulą w płot powinniśmy przemyśleć to, jaka osoba którą chcemy obdarować jest na co dzień – czy lubi sporty ekstremalne takie jak lot szybowcem (TU) i skoki na bungie czy lubi wizyty w spa i nic jej tak nie odpręża jak masaż czy spotkanie ze stylistą. liczy się, aby podarunek był czymś niezwykłym i na długo pozostał w pamięci osoby, która została nim obdarowana. Dla miłośników mocnych wrażeń wymarzonym podarunkiem może być kurs spadochronowy czy szybka jazda samochodem terenowym. Fani przygód z pewnością na długo zapamiętają egzotyczną podróż czy lot balonem. Dzisiaj coraz większą popularnością wśród rodaków darzone są także różnego rodzaju kursy takie jak kurs latania samolotem.

sport wyczynowy na rowerze
Napisał: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporty ekstremalne, choć wiążą się z ryzykiem, zapewniają mnóstwo zadowolenia. Pozytywne emocje odczuwamy z powodu wydzielania się endorfin i skoku adrenaliny. Dzieje się tak w przypadku, która bardzo angażuje nas emocjonalnie – wówczas czujemy równocześnie podniecenie i lęk. Dla wielu ludzi, sporty ekstremalne, to ucieczka od codzienności i monotonii dnia codziennego. Dużo ludzi spędza minimum parę godzin dziennie za biurkiem, co sprawia, że po pracy człowiek odczuwa chęć zrobić coś niesamowitego.

Uprawianie sportów ekstremalnych jest sposobem na odreagowanie stresów w pracy. Po takim szalonym dniu, nikt nie będzie w stanie wyprowadzić nas z równowagi – silne przeżycia, jakie wyzwalają sporty ekstremalne, pozwalają spojrzeć na świat w inny sposób. I mimo, że często sam moment skoku adrenaliny trwa zaledwie moment, to może wystarczać nawet na całe miesiące. Zafundowanie takiej przygody znajomym, to idealny prezent na urodziny. W zależności od upodobań solenizanta, możemy wybrać jedną z wielu dziedzin sportu – od skoku na bungee lub spadochronie, poprzez wspinaczkę, jazdę rowerem po linie, paintball, czy jazda quadem.

O prezencie takim jak specjalistyczna sesja fotograficzna z pewnością śni większa część Pań. Jest to wspaniały sposób aby pod okiem ekspertów zamienić się chociaż na jeden dzień w ukochaną gwiazdę kina lub po prostu uwiecznić rodzinę i dzieci dla przyszłych pokoleń. Jeżeli obdarować pragniemy osobę starszą, np. babcię czy dziadka możemy zdecydować się na upominek taki jak rejs po Odrze. Jest to doskonały upominek dla osób, którym forsowanie się może sprawić trudność. Partycypanci rejsu statkiem będą mogli nie tylko obserwować piękne krajobrazy (np. tutaj) bez konieczności aktywnego zwiedzania, ale także zgłębić historię okolicy i tajemnicę zwiedzanych miejsc wsłuchując się w słowa przewodnika.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:28:00
Tagi: Prezenty, sporty ekstremalne, adrenalina, przygody, wspinaczka, kino, statek