Twój pupil Koty, psy, papugi, chomiki - czyli małe szczęście w domu

Prawdopodobnie brak lepszego hobby, niż akurat akwarystyka

Rybki, akwarium
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Równie ważne na początek jest oświetlenie akwarium. Podświetlenie musi być zwrócone na dół, dzięki czemu rośliny będą ładnie rosły a akwarium będzie barwniejsze. Ważne jest, aby każde urządzenie, roślinę i piasek wypełniający dno opłukać przed zapełnieniem akwarium! Aby uniknąć wyskakiwania ryb, osiadaniem brudu i wyparowywaniu wody, nie może zabraknąć pokrywy do akwarium, więcej: w tym sklepie. Grzałki do akwarium powinny być dobrane ze względu jego wielkości.

Trzeba dogłębnie przeanalizować temperaturę panującą w pomieszczeniu, w którym znajduje się zbiornik. Przykryte akwarium o wiele sprawniej zatrzymuje ciepło, nie jest jednak rozwiązaniem doskonałym. Najbezpieczniej zatroszczyć się o grzałkę posiadającą wbudowany termoregulator. Taka grzałka da możliwość wyregulować pożądaną poziom ciepła, z kolei odpowiedni czujnik zadba o jej stały poziom w akwarium.

Ostrzeżenie - akwarystyka wciąga! Zatem pewnie będziemy potrafili wydać ostatnie wolne środki na wszelkiego rodzaju szafki bądź grzałki do akwarium (szerszy opis). Wszystko dla własnych rybek! Zapamiętać trzeba, że zasadniczo typowo amatorska akwarystyka nie jest przesadnie wygórowanym kosztem. Jeżeli naszym celem nie jest choćby posiadanie wielkiego akwarium, w którym będą sobie żyły zapierające dech w piersiach ryby, nie wydamy zbyt wiele. Może kiedy jakimś cudem pozyskamy złotą rybkę, to będzie mogła spełnić ona nam kilka życzeń? To oczywiście taki tam żarcik - choć w sumie niektóre ryby faktycznie po jakimś czasie mają niemałą wartość.

http://www.akwarystyka.sklep.pl/
Właściwa temperatura Szykując akwarium do zalania wodą i wpuszczenia tam rybek, należy dobrze przemyśleć, jakie rybki chcemy hodować. Trzeba wybierać je tak, by temperatura wody, w której mają funkcjonować była właściwa dla całej gromadki. Grzałki do akwarium ze sklepu zoologiczny.sklep.pl to typowe urządzenia, trzymające właściwą temperaturę w akwarium. Pamiętajmy jednak, że lampka pod pokrywą – w zależności od typu świetlówek – też może podnieść temperaturę.

Więcej w tym temacie: link do bloga Gdy całe akwarium jest już wyposażone, nie wolno zaniedbać czystości wszystkich urządzeń i częstej zmianie wody. Czynności porządkowe wykonuje się z różną częstotliwością, ale ważne by codziennie sprawdzić prawidłowe działanie wszystkich urządzeń. Uszkodzenie na przykład termostatu może spowodować przegrzanie mieszkańców akwarium. Walory estetyczne to jedna z cech akwarium. Dla zjawiskowego efektu warto by szafki pod akwarium, które kupiliśmy, harmonizowały się z otoczeniem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-10 06:27:58
Tagi: Ryby, zbiornik, poziom, Grzałki, akwarium